niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGubinNie żyje Katarzyna Janina Izdebska

Nie żyje Katarzyna Janina Izdebska

Katarzyna Janina Izdebska, była wieloletnia dyrektor Gubińskiego Domu Kultury i prezes Klubu Kobiet Niezależnych nie żyje.

Informacja o śmierci pani Izdebskiej pojawiła się w poniedziałek – 12 września. To duża strata dla Gubina. Przez lata była dyrektor GDK pielęgnowała kulturę w mieście przy granicy polsko-niemieckiej. Nawet jak przestała pełnić funkcję dyrektorki domu kultury, to wciąż mocno się udzielała, m.in. organizując każdego roku Wyspę Literacką na gubińskiej Wyspie Teatralnej. To dzięki niej w Gubinie pojawiały się twarze znane z ekranów telewizorów i komputerów, takich jak Daniel Olbrychski, Zbigniew Zamachowski czy ostatnio Krzysztof Skiba.

Przez lata udzielała się też na rzecz kobiet, jako prezes Klubu Kobiet Niezależnych. Do tego działała aktywnie w gubińskim PTTK. Została wyróżniona tytułem Zasłużona dla Miasta Gubina. Lista jej osiągnięć jest bardzo długo. Najważniejsze jednak, że zarażała miłością do kultury wiele osób. W tym obecnego dyrektora GDK, Andrzeja Winiszewskiego, który też ją pożegnał:


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
bezchmurnie
20.2 ° C
22.4 °
20.1 °
62 %
4.2kmh
7 %
niedz.
23 °
pon.
25 °
wt.
27 °
śr.
29 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE