sobota, 10 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościGubinPodczas dożynek powiatowych odbędzie się kongres sołtysów

Podczas dożynek powiatowych odbędzie się kongres sołtysów

Za tydzień w sobotę – 27 sierpnia – w Chlebowie – gmina Gubin – odbędą się dożynki powiatowo-gminne, a także Polsko-Niemiecki Kongres Sołtysów, który odbędzie się w Drzeńsku Małym.

Starosta Krośnieński Grzegorz Garczyński oraz Wójt Gminy Gubin Zbigniew Barski serdecznie zapraszają wszystkich Sołtysów z terenu powiatu krośnieńskiego na Polsko-Niemiecki Kongres Sołtysów, który odbędzie się w świetlicy wiejskiej w Drzeńsku Małym (gmina Gubin) 27 sierpnia o godz. 10:30.

27 sierpnia odbędzie się także święto plonów w miejscowości Chlebowo w gminie Gubin. Gwiazdą imprezy będzie Shazza – koncert rozpocznie się o godz. 20:00. Wcześniej o godz. 14:00 odprawiona zostanie polowa, dziękczynna msza święta.

W sobotę odbędą się także tradycyjne obrzędy dożynkowe, konkurs wieńców tradycyjnych i nowoczesnych, a wydarzenia uświetnią występy lokalnych artystów. Wśród zaplanowanych atrakcji będą m.in.: energorower, na którym będzie można wykręcić swój własny sok, symulator dachowania i alkogogle. Nie zabraknie również stoisk gastronomicznych, o pyszne jedzenie zadbają sołectwa oraz koła gospodyń wiejskich.

Na najmłodszych mieszkańców czekać będą dmuchańce oraz warsztaty ludowe: wyplatania wianków, dojenia krowy oraz wyrabiania masła. O dobrą zabawę do białego rana zadba Dj Dream, który od godz. 21:00 poprowadzi zabawę taneczną.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
-0.1 ° C
0.1 °
-1.6 °
94 %
2.7kmh
100 %
sob.
1 °
niedz.
-1 °
pon.
-1 °
wt.
-2 °
śr.
-4 °

NAJPOPULARNIEJSZE