poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGubinPolicyjna akcja pod Gubinem związana z trzeźwością

Policyjna akcja pod Gubinem związana z trzeźwością

„Trzeźwe i bezpieczne wakacje” to wspólna akcja dzielnicowych gminy Gubin i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Gubina, w ramach której policjanci kontrolowali trzeźwość kierujących i wręczali upominki.

Policjanci krośnieńskiej drogówki nowy miesiąc – 1 sierpnia – rozpoczęli od sprawdzania stanu trzeźwości kierowców przejeżdżających przez miejscowość Czarnowice – gmina Gubin. Realizowane w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” wzmożone kontrole, prowadzone przez gubińskich dzielnicowych oraz funkcjonariusza Wydziału Ruchu Drogowego krośnieńskiej komendy kończyły się nietypowo. Bowiem, gdy tylko kontrolka na urządzeniu do pomiaru stanu trzeźwości zaświeciła się na zielono, kierujący otrzymywał nagrodę.

Wręczane torebeczki zawierały ulotki edukacyjne z zakresu ograniczenia spożywania alkoholu oraz korzystania z telefonu komórkowego podczas kierowania pojazdem, zawieszkę odblaskową i pamiątkowego misia. Zaskakujące zakończenie policyjnej kontroli, to efekt wspólnej kampanii prewencyjno-profilaktycznej pod nazwą „Trzeźwe i bezpieczne wakacje” zorganizowanej przez dzielnicowych gminy Gubin i koordynatora do spraw Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w gminie Gubin, której celem jest zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców, poprzez poszerzenie świadomości w powyższej tematyce. W trakcie prowadzonej akcji, wszyscy kierowcy byli trzeźwy.

Pamiętaj, że nawet najmniejsza dawka alkoholu ma wpływ na nasze zachowanie. Na drodze zawsze musimy być w pełni skoncentrowani i adekwatnie reagować na powstałe sytuacje. Alkohol uniemożliwia nam to i sprawia, że nasza reakcja jest często opóźniona, lub nie ma jej wcale. Wsiadając za „kółko” pod wpływem alkoholu narażamy nie tylko siebie, ale i innych. Reagujmy również w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę. Obojętność i brak reakcji, to nie jako forma przyzwolenia na takie zachowanie. Pamiętaj, każdy pijany na drodze to zagrożenie.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
bezchmurnie
19.6 ° C
20.1 °
19.6 °
72 %
3.7kmh
1 %
pon.
19 °
wt.
27 °
śr.
23 °
czw.
24 °
pt.
28 °

NAJPOPULARNIEJSZE