wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGubinPrzy pomocy telefonu włamał się na konto i dokonał 172 transakcji

Przy pomocy telefonu włamał się na konto i dokonał 172 transakcji

Policjanci z Gubina zatrzymali oszusta, który za pomocą pożyczonego telefonu dokonał 172 transakcji na kwotę 10 000 zł!

Policjanci z Komisariatu Policji w Gubinie na terenie powiatu żarskiego zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o kradzież z włamaniem na konto bankowe i dokonania szeregu nieuprawnionych transakcji na kwotę ponad 10 000 złotych.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Gubinie na terenie powiatu żarskiego zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który wykorzystując użyczony mu przez pokrzywdzonego telefon komórkowy do kontaktowania się z bliskimi, włamał się na konto bankowe pokrzywdzonego i okradł go.

Jak wynikało z ustaleń prowadzonych przez kryminalnych zajmujących się tą sprawa, mężczyzna przez blisko miesiąc dokonał łącznie 172 transakcji w sklepach i punktach usługowych na terenie województw lubuskiego, dolnośląskiego i zachodniopomorskiego na kwotę ponad 10 000 zł.

Dotarcie do mężczyzny, którego podejrzewali o dokonanie tego przestępstwa nie było takie łatwe, bowiem nie ma on stałego miejsca zamieszkania i cały czas przemieszczał się. Wielogodzinne zbieranie materiału dowodowego i jego analiza pozwoliły na ustalenie miejsce jego przebywania. Zaskoczonego mężczyznę kryminalni zatrzymali w niedzielę (27 marca) w jednym z mieszkań na terenie powiatu żarskiego. Tam też zabezpieczyli istotne dowody w sprawie, w tym telefon komórkowy wykorzystany w przestępstwie.

31-latek został zatrzymany do wyjaśnienia. Podczas przesłuchania usłyszał 172 zarzuty kradzieży z włamaniem na konto bankowe i dokonania nieuprawnionych transakcji. Prokurator zostawał wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru i zakazy opuszczania kraju. Za to przestępstwo grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
słabe opady deszczu
7.5 ° C
9.1 °
6.8 °
84 %
8.3kmh
98 %
wt.
11 °
śr.
11 °
czw.
11 °
pt.
9 °
sob.
5 °

NAJPOPULARNIEJSZE