poniedziałek, 27 marca, 2023
Strona głównaWiadomościGubinRemont ulicy Kresowej. Będą opóźnienia?

Remont ulicy Kresowej. Będą opóźnienia?

Ciągle trwa remont ulicy Kresowej w Gubinie i powinien on zostać zakończony w maju tego roku. Może jednak dojść do opóźnień. Od czego to zależy?

Umowę na remont ulicy Kresowej w Gubinie podpisano w marcu zeszłego roku. Inwestycja obejmuje odcinek od skrzyżowania z ulicą Żołnierską do skrzyżowania z ul. Gdyńską. Wartość inwestycji to 4 mln 304 tys. zł: – blisko 2 mln 300 tys. zł to dofinansowanie z programu INTERREG – 1 mln zł pochodzić będzie z budżetu Powiatu – 958 tys. zł. z budżetu Gubina.

Prace rozpoczęły się w październiku 2021 roku. Wtedy też wprowadzono zmiany związane z ruchem drogowym na tym odcinku. Kierowcy z utrudnieniami borykają się do dzisiaj.

Według planów prace przy ulicy Kresowej w Gubinie mają zakończyć się na przełomie maja i czerwca tego roku. O ile nie pojawią się opóźnienia. Jak informuje wicestarosta krośnieński, Ryszard Zakrzewski obecnie pojawiają się problemy z dostawą niektórych materiałów (co wiąże się ze zmienną sytuacją na rynkach światowych, spowodowane przez wojnę na Ukrainie).

– Jeśli chodzi o ulicę Kresową, to w tej chwili wszystkie przebiega zgodnie z planem i nie powinniśmy mieć od czynienia z opóźnieniami – mówi R. Zakrzewski. – Sytuacja może się zmienić, jeśli materiały nie będą dostępne. Wtedy będziemy zmuszeni do przesunięcia terminów.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
słabe opady deszczu
6.8 ° C
7.4 °
5.7 °
47 %
6.2kmh
100 %
pon.
7 °
wt.
7 °
śr.
6 °
czw.
17 °
pt.
13 °

NAJPOPULARNIEJSZE