sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGubinTrzech mężczyzn ukradło tory i mieli narkotyki. Zatrzymał ich dzielnicowy z Gubina

Trzech mężczyzn ukradło tory i mieli narkotyki. Zatrzymał ich dzielnicowy z Gubina

Dzielnicowy z Gubina oraz pracownicy Straży Leśnej Nadleśnictwa Gubin zatrzymali trzech mężczyzn, którzy przewozili szyny skradzione z nieczynnej linii kolejowej. Do tego mieli przy sobie narkotyki.

Młodszy aspirant Paweł Błaszczyk, to dzielnicowy na terenie gminy Gubin, którego rolą jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców swojego rejonu służbowego. Podczas codziennej służby podejmuje między innymi działania mające na celu zapobieganie popełnianiu przestępstw i wykroczeń oraz innym zjawiskom kryminogennym, a także wsłuchuje się w głos mieszkańców by móc jeszcze lepiej dbać o ich bezpieczeństwo.

Na podstawie zdiagnozowanych oczekiwań społecznych oraz analizy zagrożeń w rejonie, w planie działania priorytetowego, za cel założył sobie zmniejszenie zjawiska dewastacji i kradzieży elementów metalowych nieczynnej linii kolejowej w rejonie miejscowości Stargard Gubiński. Współpracując w tym zakresie z funkcjonariuszami Straży Leśnej Nadleśnictwa Gubin, podejmuje różnego rodzaju przedsięwzięcia i reaguje na wszelkie nieprawidłowości.

We wtorek (8 marca) pełniąc służbę wspólnie ze strażnikami leśnymi Nadleśnictwa Gubin Krzysztofem Żemło i Arkadiuszem Piszczek, w miejscowości Pleśno zauważyli wyjeżdzający z terenu leśnego pojazd marki Mercedes Vito, którego postanowili skontrolować. Po otwarciu przestrzeni ładunkowej auta, okazało się że znajdują się tam pocięte szyny kolejowe, pochodzące z nieczynnej linii kolejowej relacji Gubin-Lubsko oraz butle z gazem wraz z palnikiem służące do cięcia metalu.

Do sprawy funkcjonariusze zatrzymali trzech mieszkańców powiatu żarskiego w wieku 34, 28 i 20 lat, którzy znajdowali się w tym samochodzie. Na miejsce wezwano grupę dochodzeniowo-śledczą która wykonała oględziny na miejscu zdarzenia. Wszyscy zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Ponadto podczas dalszych czynności policjanci przy 34-latku i 20-latku, a także w pojeździe znaleźli narkotyki, które zostały zabezpieczone do dalszych badań.

Jeszcze tego samego dnia wszyscy trzej usłyszeli zarzut kradzieży szyn kolejowych. Dodatkowo 34-latek usłyszał zarzut posiadania marihuany, natomiast 20-latek zarzut posiadania metamfetaminy, którą miał przy sobie i ujawnionej w aucie marihuany. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież grozi im od trzech miesięcy do lat pięciu pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie narkotyków ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 3.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
słabe opady deszczu
5.5 ° C
6.2 °
5.2 °
96 %
4.1kmh
100 %
sob.
7 °
niedz.
9 °
pon.
9 °
wt.
12 °
śr.
6 °

NAJPOPULARNIEJSZE