środa, 17 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGubinUl. Legnicka do remontu. Wicestarosta podpisał umowę

Ul. Legnicka do remontu. Wicestarosta podpisał umowę

„Kocie łby” znikną z ulicy Legnickiej w Gubinie. Wkrótce rozpocznie się gruntowna przebudowa drogi. Powiat podpisał umowę na remont nie tylko samej nawierzchni. Przebudowane zostaną zjazdy, będzie parking, a także nowe chodniki – mówi Wicestarosta Ryszard Zakrzewski i dodaje, że na jezdni zostanie położony asfalt, zniknie więc bruk.

To kolejna ważna ulica, która doczeka się nowej nawierzchni. Przewodniczący Rady Powiatu, Kamil Kuśnierek zaznacza, że krok po kroku realizowany jest plan remontów dróg powiatowych. Teraz przyszedł czas na Legnicką. W jednym roku, w kilkanaście miesięcy nie da się zrobić wszystkiego, a przecież powiat jest duży, to sieć drogowa o długości ponad 400 km – dodaje radny koalicji Ponad Podziałami, Andrzej Iwanicki.

Umowa na przebudowę ul. Legnickiej w Gubinie została podpisana z firmą Z.H.U. Arka. To firma, która realizowała już zadania powiatowe, w tym budowę mostu na granicy dwóch powiatów, między Markosicami a Kumiałtowicami. Jestem przekonany, że współpraca z panem Arkadiuszem Gusztynem i tym razem będzie bardzo dobra – mówi Wicestarosta Ryszard Zakrzewski.

Zadaniem objęty jest odcinek ponad ośmiuset pięćdziesięciu metrów drogi. Inwestycja będzie realizowana w latach 2023- 2024. Wartość całkowita zadania to 2 561 435 zł, przy czym 1 280 717 zł pochodzi z Funduszu Rozwoju Dróg. Wkład własny w kwocie po 640 359 zł pochodzi ze środków Powiatu Krośnieńskiego oraz dotacji Miasta Gubin.

Zakres prac obejmuje:

  • remont i przebudowę istniejącej nawierzchni jezdni,
  • przebudowę istniejących zjazdów i budowę nowych zjazdów,
  • budowę parkingu,
  • wykonanie ciągów pieszych – chodników,
  • remont przepustu,
  • oznakowanie pionowe i poziome.

💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
23.3 ° C
24.1 °
21.3 °
45 %
5.8kmh
93 %
śr.
25 °
czw.
26 °
pt.
30 °
sob.
31 °
niedz.
32 °

NAJPOPULARNIEJSZE