poniedziałek, 27 marca, 2023
Strona głównaWiadomościGubinW "Europarku" praca wre

W „Europarku” praca wre

Urząd Miejski w Gubinie udostępnił najnowsze zdjęcia z prac nad modernizacją „Europarku”.

„Europark” to nazwa projektu, który dotyczy modernizacji i rewitalizacji parku w centrum Gubina. Przewiduje on wykonanie takich zadań jak: usunięcie części drzew i krzewów, prace pielęgnacyjne w koronach drzew, usunięcie istniejących elementów małej architektury i nawierzchni, montaż niecki fontanny z osprzętem oraz systemu nawadniania, wykonanie opraw oświetleniowych i wymiana sieci energetycznych oraz stworzenie zasilania ławek z wbudowaną ładowarką USB.

Zmodernizowane zostaną również chodniki w parku, które zostaną wykonane z płyt granitowych, kostki betonowej i nawierzchni mineralnej. Zainstalowane zostaną ławki, kosze na śmieci czy sprzęt do zabawy dla dzieci. Nie zabraknie również fontanny, która cieszyła oczy na wizualizacjach. Na razie nie wygląda imponująco, ale poczekajmy na efekt końcowy.

Choć początkowo wielu mieszkańców było zaniepokojonych tym, ile istniejącej zieleni usuwanej jest na rzecz inwestycji, to w gubińskim urzędzie pracownicy zapewniają, że w całym parku zostaną wykonane nowe nasadzenia drzew, krzewów, bylin, traw ozdobnych, rabat i trawników. Do tego powstaną budki lęgowe dla ptaków i wiewiórek, a także domek dla owadów i budka dla trzmieli.

Koszt inwestycji opiewa na ok. 2,5 mln zł, z czego połowa jest pokrywana w ramach dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG V A Brandenburgia-Polska 2014-2020.

W okolicach czerwca „Europark” powinien zostać udostępniony dla zwiedzających.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
słabe opady deszczu
6.8 ° C
7.4 °
5.7 °
47 %
6.2kmh
100 %
pon.
7 °
wt.
7 °
śr.
6 °
czw.
17 °
pt.
13 °

NAJPOPULARNIEJSZE