poniedziałek, 29 maja, 2023
Strona głównaWiadomościGubinWkrótce ruszy przebudowa na rondo

Wkrótce ruszy przebudowa na rondo

Szykują się remonty na drodze krajowej 32 wokół Gubina. Skrzyżowanie na wysokości Sękowic zostanie przebudowane na rondo.

Od dawna mówi się o zwiększeniu bezpieczeństwa na drodze krajowej nr 32 w okolicach Gubina. Trudno się dziwić – na skrzyżowaniach za miastem często dochodziło do groźnych wypadków. Niestety, były również ofiary śmiertelne, chociażby w maju 2019 roku – na skrzyżowaniu DK 32 na wysokości Sękowic osobowe mitsubishi zderzyło się z ciężarówką. Dwie osoby zginęły na miejscu.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad od miesięcy planuje przebudowę wspomnianego skrzyżowania na wysokości Sękowic, a także skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 286 – na wysokości Czarnowic. Oba skrzyżowania mają zostać przebudowane na ronda. Roboty budowlane przy jednym z nich zaczną się już niebawem.

Jak informuje zielonogórski oddział GDDKiA, rozbudowa drogi krajowej nr 32 w Gubinku w obrębie skrzyżowania z drogą nr 285 jest już na etapie realizacji. Koszt zadania to 3,8 mln zł. Roboty mają zakończyć się w lipcu 2022 roku.

A co z drugim rondem? W tym przypadku GDDKiA przygotowuje dokumenty do przetargu na roboty. Procedura przetargowa powinna ruszyć w drugiej połowie bieżącego roku. Szacowana wartość zadania to ok. 8 mln zł.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie małe
16.4 ° C
17.9 °
16.3 °
54 %
2.9kmh
32 %
pon.
21 °
wt.
22 °
śr.
24 °
czw.
24 °
pt.
20 °

NAJPOPULARNIEJSZE