niedziela, 3 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościIMGW ostrzega. Oblodzenia dróg i silny wiatr w Lubuskiem

IMGW ostrzega. Oblodzenia dróg i silny wiatr w Lubuskiem

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w tym tygodniu w Lubuskiem pogoda będzie kiepska. Meteorolodzy ostrzegają m.in. przed oblodzeniem dróg i silnym wiatrem.

IMGW prognozuje trzy osobne zagrożenia pierwszego stopnia dla województwa lubuskiego w najbliższych dniach. Ostrzeżenia obejmują wszystkie powiaty województwa lubuskiego.

Pierwsze ostrzeżenie dotyczy oblodzenia dróg. Zjawisko ma wystąpić już we wtorek (21 listopada) od godz. 7:30. Stopień I oblodzenia dróg według komunikatu IMGW to: „spadek temperatury poniżej 0 stopni Celsjusza, powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników.”

Drugie ostrzeżenie ma związek z marzącymi opadami, które mają wystąpić w Lubuskiem od środy (22 listopada). Jak czytamy w komunikacie IMGW: „Na tym obszarze wystąpią słabe opady marznącego deszczu lub mżawki, które potrwają nie dłużej niż 12 godzin i będą powodowały gołoledź.”

W końcu ostatnie, trzecie ostrzeżenie dotyczy silnego wiatru w Lubuskiem. To również zagrożenie I stopnia, które prognozowane jest od czwartku (23 listopada). Należy spodziewać się porywów wiatru o prędkości od 70 do 90 km/h lub silnego wiatru o średniej prędkości 55-70 km/h.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
słabe opady śniegu
-2.9 ° C
-2.9 °
-3.4 °
94 %
4kmh
100 %
niedz.
-1 °
pon.
-1 °
wt.
-0 °
śr.
2 °
czw.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE