niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraIV Lubuskie Dyktando Ortograficzne. Każdy może sprawdzić swoje umiejętności

IV Lubuskie Dyktando Ortograficzne. Każdy może sprawdzić swoje umiejętności

Po raz czwarty w naszym mieście odbędzie się Lubuskie Dyktando Ortograficzne ph. „Połam pióro!”. Wydarzenie objęte jest patronatem wybitnego językoznawcy, prof. Jerzego Bralczyka, który również zagości w Bibliotece Norwida już w najbliższą środę, 28 lutego. Każdy z mieszkańców może sprawdzić swoje siły w konkursie.

IV Lubuskie Dyktando Ortograficzne odbędzie się 28 lutego o godzinie 17:00 w sali wykładowej im. dra Grzegorza Chmielewskiego, będącej częścią Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida. Wydarzenie nosi wymowny tytuł „Połam pióro!”, który nawiązuje do rozwijającej się tradycji popularyzacji poprawnej polszczyzny oraz promocji czytelnictwa.

Patronat nad dyktandem objął szanowany językoznawca, polonista i popularyzator wiedzy o języku polskim, profesor Jerzy Bralczyk, który przez lata swą pasją i zaangażowaniem przyczyniał się do budowania świadomości językowej społeczeństwa.

Osoby zainteresowane udziałem w dyktandzie mogą zapoznać się z zasadami oraz zgłosić swój udział poprzez regulamin i kartę zgłoszeniową, które są dostępne od 14 lutego na stronie internetowej Biblioteki Norwida oraz w Informacji Biblioteczno-Katalogowej na parterze budynku. Warto jednak spieszyć się, gdyż ilość miejsc jest ograniczona!

Oprócz samego dyktanda, uczestnicy będą mieli okazję uczestniczyć w promocji książki „Bralczyk o sobie”, która odbędzie się o godzinie 18:00 w Sali im. Janusza Koniusza. Profesor Jerzy Bralczyk, autor książki, zapewne podzieli się z publicznością ciekawostkami ze swojego życia oraz refleksjami na temat języka polskiego.

Czekają także atrakcyjne nagrody dla Mistrza oraz dwóch Wicemistrzów Ortografii, które zostaną wręczone po spotkaniu autorskim. To doskonała okazja nie tylko do sprawdzenia swoich umiejętności językowych, ale także do spotkania z pasjonatami języka oraz literatury.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
14.4 ° C
15.6 °
14.4 °
77 %
5.6kmh
100 %
niedz.
17 °
pon.
11 °
wt.
9 °
śr.
10 °
czw.
8 °

NAJPOPULARNIEJSZE