sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościJak Lubuszanie poradzili sobie z maturą?

Jak Lubuszanie poradzili sobie z maturą?

We wtorek – 5 lipca – pojawiły się wyniki matur. Jak wypadli maturzyści z województwa lubuskiego?

We wtorek – 5 lipca – rano poznaliśmy ogólnopolskie wyniki matur. Do egzaminu dojrzałości przystąpiło blisko 270 tys. absolwentów szkół średnich. Maturę zdało 78,2% maturzystów. 15,5% absolwentów nie uzyskało potrzebnego minimum z jednego przedmiotu i pod koniec sierpnia będą mogli przystąpić do egzaminu poprawkowego. 6,3% maturzystów oblało z więcej niż jednego przedmiotu i do ponownego egzaminu będą mogli przystąpić dopiero za rok.

Według ogólnopolskich statystyki maturzyści najlepiej poradzili sobie z językiem polskim (zdało 95%), językiem angielskim (zdało 94%). Z egzaminem z matematyki poradziło sobie 82% absolwentów. Ogólnie wyniki są lepsze niż w zeszłym roku, kiedy to niecałe 75% maturzystów zdało maturę przy pierwszym podejściu.

A jak wypadli maturzyści z województwa lubuskiego? W sumie do egzaminu dojrzałości przystąpiło 5981 absolwentów szkół średnich. Maturę zdało 77,2% Lubuszan. 16,6% może przystąpić do egzaminu poprawkowego. Więcej niż z jednego przedmiotu nie zdało 6,2% uczniów. Jeśli chodzi o obowiązkowe przedmioty, to z językiem polskim poradziło sobie 96% maturzystów z woj. lubuskiego. W przypadku matematyki było to 81%, języka angielskiego – 94%, języka niemieckiego – 87%.

Z języka polskiego (poziom podstawowy) najlepsze wyniki w Lubuskiem odnotowali maturzyści z Gorzowa Wielkopolskiego (średni wynik – 56,22%). Z języka polskiego rozszerzonego najlepiej poradzili sobie uczniowie szkół z powiatu słubickiego (63,1%). Najwyższe wyniki z matematyki (poziom podstawowy) uzyskali absolwenci z Zielonej Góry (60,28%), podobnie zresztą jak z matematyki rozszerzonej, gdzie uzyskali 34,07%. Zielonogórzanie najlepiej wypadli również z podstawowego języka angielskiego (81,42%) i rozszerzonego (68,79%). Najlepszy wynik z języka niemieckiego (podstawowego) odnotowali maturzyści z Gorzowa Wlkp. (66,39%), a z rozszerzonego najlepiej wypadli absolwenci z powiatu żarskiego (52,5%).

Więcej wyników tutaj: https://mapa.wyniki.edu.pl/MapaEgzaminow/


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie małe
21.5 ° C
21.5 °
18.8 °
45 %
4.6kmh
29 %
sob.
25 °
niedz.
25 °
pon.
27 °
wt.
26 °
śr.
29 °

NAJPOPULARNIEJSZE