wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno Odrzańskie3 miliony food trucków w USA. A ile będzie w Krośnie Odrzańskim?

3 miliony food trucków w USA. A ile będzie w Krośnie Odrzańskim?

Rezerwujcie weekend 9-10 kwietnia na kolejną edycję Festiwalu Smaków w Krośnie Odrzańskim. Do tego nadodrzańskiego miasta zjadą najlepsze food trucki. Zapowiada się niezła „wyżerka”

Moda na food trucki nie słabnie. Wiecie kiedy zaczyna się ich historia? W XIX wieku, w Teksasie, z furgonu konnego karmieni byli kowboje. Po USA jeździ obecnie 3 miliony food trucków. W Polsce takich samochodów zarejestrowano ponad 4 tysiące. W Krośnie Odrzańskim, na placu zmieści się ich blisko dwadzieścia. Będą tradycyjne burgery, które obok kebaba są najczęściej serwowanym daniem w barobusie. Zapiekanki, kurczaki po amerykańsku, jedzenie tajskie, frytki jakich nie przyrządzimy w domu, dania meksykańskie – przekrój menu Festiwalu Smaków jest duży. Biorąc pod uwagę, że zniesione zostały praktycznie wszystkie covidowe obostrzenia – organizatorzy spodziewają się dużej frekwencji miłośników takiego jedzenia.

Wzorem poprzednich edycji – nie zabraknie elementów dodatkowych, m.in. atrakcji dla dzieci, muzyki i przede wszystkim okazji do spotkania się ze znajomymi. Festiwal Smaków w weekend, 9 i 10 kwietnia, w godzinach od 9 do 21. Krosno Odrzańskie, Plac Unii Europejskiej.

Niedziela, 10 kwietnia zapowiada się nie tylko kulinarnie, ale i sportowo. W Krośnie Odrzańskim odbędzie się inauguracyjny wyścig z cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Wyścig ruszy o godzinie 11.00 z Placu UE. Zapisy na www.mtb.ke.pl/zapisy-online/

W ubiegłym roku w Krośnie Odrzańskim wystartowało niemal 500 kolarzy. Także i w tym roku zapowiadają się kolarskie emocje na pięciu trasach. Młodzik i fun na 10 km, a poza tym mini na dystansie ok. 25 km, mega to 43 km i giga mający 65 km.

W 2022 roku organizatorzy Kaczmarek Electric MTB  wracają do rodzinnego charakteru Grand Prix. W 10 lokalizacjach zagości strefa dziecka, w której każde dziecko aktywnie i na wesoło będzie mogło spędzić czas.

W Krośnie Odrzańskim trwają przygotowania tras pod wyścig, a już wkrótce, wspólnie z K.O. Team MTB Krosno Odrzańskie będzie można wybrać się na oficjalny objazd. Kolarze pojadą sprawdzić drogi w niedzielę, 3 kwietnia o godzinie 10.00 (zbiórka na Placu Unii Europejskiej).


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
pochmurnie
5.5 ° C
5.5 °
1.8 °
50 %
1.8kmh
13 %
wt.
11 °
śr.
11 °
czw.
10 °
pt.
15 °
sob.
20 °

NAJPOPULARNIEJSZE