sobota, 1 kwietnia, 2023
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieDary z Krosna i Gubina znów pojadą na Ukrainę

Dary z Krosna i Gubina znów pojadą na Ukrainę

W piątek – 18 marca – ruszy kolejna misja humanitarna na Ukrainę, dzięki ponownej zbiórce mieszkańców Krosna Odrzańskiego i Gubina.

W najbliższy piątek Kamil Kuśnierek z Gubina, jako przedstawiciel Stowarzyszenia Esquadra oraz Paweł Szwed z Łochowic – gmina Krosno Odrzańskie – wyruszą na Ukrainę z kolejnym transportem humanitarnym. Będzie to drugi taki wyjazd, pierwszy odbył się na początku marca. Zaraz po powrocie Szwed i Kuśnierek postanowili, że pojadą na Ukrainę jeszcze raz.

Zbiórka najpotrzebniejszych przedmiotów wciąż trwa, choć brakuje już tylko leków i opatrunków. Jeśli ktoś takie może podarować, to powinien kontaktować się z koordynatorami akcji:

  • Anna Schoeneich – 693113191 (Gubin)
  • Małgorzata Piotrowska – 668 195 598 (Gubin)
  • Paweł Szwed – 517 064 123 (Krosno Odrzańskie)

K. Kuśnierek i P. Szwed ponownie wjadą na teren okręgu lwowskiego na Ukrainie. W ostatnich dniach jest tam niebezpieczniej niż na początku marca. Doszło nawet do bombardowania ok. 25 kilometrów od granicy polsko-ukraińskiej. Kamil Kuśnierek w rozmowie z Gazetą Lubuską przyznał jednak, że obecna sytuacja nie sprawi, że się wycofają. – Teraz mieszkańcy Ukrainy potrzebują pomocy bardziej niż kiedykolwiek – podkreślił.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
słabe opady deszczu
7.1 ° C
8.8 °
7 °
95 %
3.5kmh
100 %
sob.
9 °
niedz.
5 °
pon.
7 °
wt.
6 °
śr.
5 °

NAJPOPULARNIEJSZE