sobota, 23 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieDobra płaca blisko miejsca zamieszkania?

Dobra płaca blisko miejsca zamieszkania?

– Dzisiaj już nie opłaca się wyjeżdżać za pracą wiele kilometrów za granicę – słyszymy od młodych ludzi. Poza dobrym wynagrodzeniem coraz częściej liczy się odpoczynek i więcej czasu dla siebie. Firmy coraz częściej zatrudniają na miejscu – chętnych nie brakuje.

Czasy gdy szukano pracowników kilkaset kilometrów od zakładu pracy powoli odchodzą do lamusa. Rosnące pensje w wielu zakładach pracy to nie jedyna zachęta. Wiele firm rozbudowuje swoje pakiety socjalne i stara się przygotować elastyczne grafiki pracy. Wszystko po to, aby nowe pokolenie miało więcej czasu dla siebie.

Poza oczywistymi rzeczami jak karta multisport czy ubezpieczenie na życie nasi pracownicy mają dopłatę za dojazd do pracy w wysokości do 500 zł. Nasi pracownicy zaczynają tydzień też słodkim poczęstunkiem, a środy zawsze mamy owocowe. Oferujemy również kursy językowe, a dla dzieci mamy specjalny program Dirks for Kids. Ostatnio w ramach tych działań najmłodsi wzięli udział w warsztatach przygotowywania pizzy – mówi w rozmowie z nami Beata Adamczuk, specjalistka HR  ds. Rekrutacji w DIRKS Service Krosno Sp. z o.o.

Pensje również okazują się być niezwykle atrakcyjne. Jeszcze 10 lat temu o zarobkach na poziomie średniej krajowej można było pomarzyć. Średnie wynagrodzenie w województwie lubulskim w czerwcu 2023 r. wyniosło 6563,45 zł – podaje Główny Urząd Statystyczny. – Technik utrzymania ruchu może liczyć już na zarobki na poziomie 7500 brutto do tego należy doliczyć średnią premię w wysokości 700 zł brutto – dodaje Beata Adamczuk.

Jeden z największych krośnieńskich zakładów może pochwalić się również jasną i szybką ścieżką awansu. – Swoją pracę rozpocząłem na stanowisku Technika Utrzymania Ruchu. Dzięki temu poszerzyłem swoją wiedzę techniczną i umiejętności manualne. Po niespełna roku otrzymałem propozycję awansu do działu IT, gdzie rozwijam swoje umiejętności i pasje – mówi w rozmowie z nami Adrian, specjalista IT w DIRKS.

Firma Dirks to ponad 3000 miejsc pracy w 17 magazynach na terenie Europy. W magazynie na terenie Krosna Odrzańskiego zatrudnionych jest ponad 400 pracowników, a potrzeba jeszcze więcej. Świat budzi się po pandemii COVID-19, wzrastają więc zapotrzebowania na pracowników. Obecnie prowadzone są nabory na technika utrzymania ruchu, specjalistę ds. jakości, specjalistę ds. BHP oraz pracownika magazynowego. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą DIRKS Service Krosno Sp. z o.o.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
13.2 ° C
13.3 °
11.8 °
93 %
2.4kmh
100 %
sob.
17 °
niedz.
20 °
pon.
23 °
wt.
25 °
śr.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE