wtorek, 16 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieFinansowy sposób na życie posła Jacka Kurzępy.

Finansowy sposób na życie posła Jacka Kurzępy.

Od początku tygodnia media w Polsce rozpisują się na temat finansowych dochodów Posła na Sejm RP Jacka Kurzępy (PiS), który zamieszkuje w Marcinowicach koło Krosna Odrzańskiego. Dzięki sieci powiązań swojego stowarzyszenia z rządowymi agencjami i ministerstwami parlamentarzysta w znaczny sposób zwiększył swoje dochody.

W maju ubiegłego roku ujawniono w serwisie poufnarozmowa.com maile Posła na Sejm RP Jacka Kurzępy z ministrem Michałem Dworczykiem – Bez dodatkowego zatrudnienie nie przeżyję i popadnę w poważne kłopoty – miał pisać parlamentarzysta. Narzekał narzeka, że zarabia jedynie 5.200 zł.

Teraz sytuacja jest zupełnie inna. Całość opisała Gazeta Wyborcza w artykule: „Poseł Kurzępa, miliony złotych i dom w Marcinowicach. Jak płynie kasa dla ludzi PiS”.

Ponad 9,2 mln zł z ministerstw i państwowych fundacji dostały instytucje związane z posłem PiS Jackiem Kurzępą. Część pieniędzy przepływa przez Stowarzyszenie Matecznik Pomocniczości i Dobroci, które Kurzępa założył w 2020 r. tuż po wejściu do Sejmu razem ze swoim asystentem – czytam w materiale.

Gazeta szczegółowo opisuje mechanizm, jaki stworzył Kurzępa, aby zwiększyć przy okazji swoje dochody. Głównym beneficjentem było Stowarzyszenie Matecznik Pomocniczości i Dobroci. Prezesem organizacji jest Beata Zaliwska, Kurzępa sekretarzem, a wiceprezesem jego sejmowy asystent społeczny Paweł Kopeć.

Stowarzyszenie otrzymuje dofinansowanie z rządowych środków lub organizacji i agencji powiązanych z rządem. Dzięki temu puchnie również konto firmy Jacka Kurzępy – Falochron – ekspertyzy socjo-psycho-edukacyjne.

Kurzępie zaczyna się powodzić, jego jednoosobowa działalność przynosi coraz większy przychód. W oświadczeniu majątkowym za 2021 r. wykazuje prawie 400 tys. zł, podczas gdy rok wcześniej zaledwie 30 tys. zł. Coraz lepiej zarabia też na umowach zleceniach – tu rekordowy jest 2021 r., który kończy z 276 tys. zł na koncie – wylicza Wyborcza.

Cały artykuł, a także to, co zrealizowały stowarzyszenia parlamentarzysty można przeczytać TUTAJ. Jednocześnie w ostatniej rozmowie w radiu RMF FM dziennikarz Robert Mazurek dopytywał lubuskiego posła na temat tego, czy wyobraża sobie przeżycie za 1600 zł miesięcznie. Odpowiedź w kontekście przytoczonego artykułu – rozbraja:

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić po wywiadzie Poseł otrzymał zakaz wypowiedzi medialnych od swojej partii. To już niestety otwarta droga to poważnych politycznych problemów.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
23.7 ° C
23.7 °
20.4 °
64 %
2.2kmh
100 %
wt.
27 °
śr.
26 °
czw.
27 °
pt.
29 °
sob.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE