sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraPodgórna zamknięta. Wielkie utrudnienia przez budowę kanalizacji deszczowej

Podgórna zamknięta. Wielkie utrudnienia przez budowę kanalizacji deszczowej

Trwa budowa kanalizacji deszczowej przy ulicy Podgórnej. Ta została całkowicie zablokowana wraz z dwoma parkingami. Mieszkańcy się irytują.

Urząd Miasta Zielona Góra poinformował o rozpoczynających się pracach przy budowie kanalizacji deszczowej na ulicy Podgórnej i ostrzegł przed utrudnieniami w ruchu. Mieszkańcy nie spodziewali się jednak, że utrudnienia będą tak duże.

Jak podaje UM Zielona Góra: „Spółka Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacja realizuje pierwszy etap projektu „Uporządkowanie gospodarki wodami opadowymi na obszarze Aglomeracji Zielona Góra”. W rejonie ulic Podgórnej i Zyty jest budowana sieć kanalizacji deszczowej wraz z wpustami ulicznymi. Na parkingu powstanie podziemny zbiornik retencyjno-rozsączający o pojemności 200 m sześciennych, zbierający i rozsączający wodę z nowobudowanej sieci kanalizacji.”

W środę (8 marca) całkowicie wyłączono z ruchu ulicę Podgórną na odcinku za rondem 11 listopada do skrzyżowania z ul. Zyty. Inwestycja ma zostać zrealizowana do czerwca. Obecnie wprowadzone zmiany mają obowiązywać przez około trzy tygodnie.

Jak czytamy dalej w komunikacie UM Zielona Góra: „Jadąc ul. Podgórną od strony „porodówki” możliwy jest zjazd w ulice Piaskową i Zyty. Do szpitala można dojechać od strony ulic: Waryńskiego, Zyty oraz Wazów. W kolejnym etapie prac zostanie zamknięta ulica Zyty, a dojazd do szpitala będzie możliwy ulicą Krótką (stanie się dwukierunkową). Zmieni się tymczasowo trasa przejazdu autobusów linii nr 25 i 26. W obu kierunkach autobusy będą kursowały objazdem ulicami. Staszica i Waryńskiego.”

Problemy na drodze. Robią się korki

Mieszkańcy Zielonej Góry podkreślają, że ulica Podgórna jest ważnym miejscem w mieście i to widać po tym, gdy została ona zablokowana. Powstają korki, niektórzy kierowcy nie wiedzą jak się poruszać.

– Wszędzie te remonty. Niedługo całe miasto zakorkują – napisał na Facebooku pan Piotr.

Niektórzy porównują sytuację do… Krosna Odrzańskiego, gdzie obecnie przeprowadzanych jest kilka dużych inwestycji w ciągu drogi krajowej nr 29.

Jakby tego wszystkiego było mało, to wyłączany z użytku jest parking przy UM w Zielonej Górze, ponieważ będzie tam znajdował się zbiornik retencyjno-rozsączający. Przez to niedostępnych będzie 30 miejsc parkingowych.

To jednak nie wszystko. UM w Zielonej Górze udostępnił mapkę, która ma ułatwić poruszanie się mieszkańcom i przyjezdnym. Jak jednak zauważył jeden z zielonogórzan, w przypadku urzędowego parkingu – zakaz jest za wjazdem na parking przedni, a przed wjazdem jest zakaz na parking tylny. – Oni zablokowali oba parkingi – mówi jeden z mieszkańców Zielonej Góry.

Utrudnienia będą przez dłuższy czas dawały się we znaki przede wszystkim kierowcom. Czy dało się lepiej zorganizować pracę przy tej inwestycji?


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie


Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
5.6 ° C
5.6 °
5.1 °
95 %
4kmh
100 %
sob.
6 °
niedz.
8 °
pon.
8 °
wt.
11 °
śr.
5 °

NAJPOPULARNIEJSZE