poniedziałek, 26 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościGmina Dąbie nie ma wójta. Uprawomocnił się wyrok Marcina R.

Gmina Dąbie nie ma wójta. Uprawomocnił się wyrok Marcina R.

13 grudnia uprawomocnił się wyrok Marcina R. w sprawie próby wyłudzenia odszkodowania rozbitego wozu strażackiego. Tym samym nie może on być już wójtem gminy Dąbie.

W gminie Dąbie potrzebne będą ponowne wybory. A to dlatego, że Marcin R. nie może już być wójtem, ponieważ uprawomocnił się jego wyrok w sprawie próby wyłudzenia odszkodowania rozbitego wozu strażackiego.

Sprawa zaczęła się około 3 lata temu, kiedy w Gronowie doszło do wypadku, w którym zderzyły się dwa wozy strażackie. Jeden z nich, to był pojazd bojowy OSP Szczawno, który prowadził wtedy Marcin R. Kabina samochodu OSP Szczawno została zniszczona. Gmina Dąbie wydała na naprawy około 150 tys. zł. Wójt zapewniał też, że pojazd został ubezpieczony. Problem w tym, że umowa z firmą ubezpieczeniową miała zostać zawarta dzień po wypadku, czyli po tym, jak wóz strażacki był już uszkodzony.

Sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Krośnie Odrzańskim. Podejrzewano, że mogło dojść do próby wyłudzenia ubezpieczenia. Sprawa miała swój finał w Sądzie Apelacyjnym w Poznaniu, gdzie uprawomocniony został wyrok Marcina R. Tym samym nie może on już być wójtem, ponieważ osoba skazana jakimkolwiek wyrokiem prawomocnym nie może pełnić takiej funkcji.

Wybory samorządowe mają odbyć się w przyszłym roku i od komisarza wyborczego zależy, czy w gminie Dąbie, ze względu na wygaszenie mandatu wójta, wybory odbędą się wcześniej. Na razie nie zapadły jeszcze żadne wiążące decyzje, ponieważ akta sprawy nie dotarły jeszcze z Sądu Apelacyjnego w Poznaniu do Sądu Okręgowego w Zielonej Górze, gdzie sprawę przejmie komisarz wyborczy.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
3.5 ° C
3.8 °
-1.2 °
83 %
3kmh
98 %
pon.
11 °
wt.
9 °
śr.
9 °
czw.
12 °
pt.
14 °

NAJPOPULARNIEJSZE