środa, 29 listopada, 2023
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieGmina Przyszłości w Krośnie Odrzańskim

Gmina Przyszłości w Krośnie Odrzańskim [LIVE]

Specjalnie dla Państwa będziemy relacjonować na żywo wydarzenie „Gmina Przyszłości”, które odbywa się dzisiaj (27.03) w Hali Sportowo-Widowiskowej w Krośnie Odrzańskim. W celu przeczytania najnowszych informacji proszę odświeżyć stronę. Najnowsza wiadomości znajduje się u góry strony.

godz. 20:15

To już ostatecznie koniec. Jeszcze tylko podziękowania dla obu burmistrzów. Organizatorzy zapraszają na degustację wina musującego i oddać głosy.

Podsumowując, mimo lekkiej obsuwy czasowej, wydarzenie Gmina Przyszłości należy zaliczyć do udanych. Dowiedzieliśmy się wielu ważnych informacji, a do tych najbardziej istotnych z pewnością należy informacja o Święcie Województwa Lubuskiego oraz Parku Handlowym Korona. Dziękujemy, że byliście państwo z nami.

godz. 19.59

Okazuje się, że to jeszcze nie koniec. Impreza niestety trochę czasowo się rozjechała organizatorom. Prowadzący zaprasza jeszcze o wypowiedź burmistrza Christopha Schmidta:

Serdecznie dziękuję, że po pandemii możemy ponownie się spotkać. Widzę, że zebrali państwo dużo energii, aby wystartować w tę wiosnę i lato. Od 15 lat jestem partnerem gminy Krosno Odrzańskie i jestem pod wielkim wrażeniem, bo zebraliście zespół wspaniałych ludzi. Cieszy fakt, że wygrywacie bieg po fundusze europejskie. Sprawia to wielką radość. – komplementował burmistrz Schwarzheide – chcielibyśmy jeszcze małe przesłanie filmowe państwu pokazać z Niemiec z naszego miasta.

Trwa emisja filmu pokazujący „studniówkę” na świeżym powietrzu w Schwarzheide oraz inne wydarzenia z okresu pandemii.

godz. 19.52

Na koniec oglądamy film, który prezentuje tegoroczną edycję święta miasta – Rybobranie. Odbędzie się w tym roku w dniach 3-4 czerwca 2023 r. O wydarzeniu opowiadają burmistrz Roman Siemiński oraz dyrektor CAK Zamek Tomasz Miechowicz.

godz. 19.45

Wydarzenie powoli się kończy. Prowadzący Damian Muńko mówi co zrobić, aby otrzymać piękny czarny kubek z logo gminy Krosno Odrzańskie. Przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Rafał Rogowski i burmistrz Marek Cebula. Zaczynają omawiać inwestycje wymienione na pocztówkach, które otrzymali wszyscy na sali.

– Na kartach nie ma inwestycji drogowych, gdyż uważamy, że te powinniśmy realizować na bieżąco i to są zadania, które realizujemy – mówi M.Cebula.

godz. 19.30

O przyszłości ochrony zdrowia w przyszłości w powiecie krośnieńskim będzie mówił starosta Grzegorz Garczyński.

Nasz szpital zatonął w 2016 roku. Wtedy go zamknięto. Na nowo powołano Zachodnie Centrum Medyczne w 2017 roku, ale to był szpital wydmuszka, bez istotnych oddziałów. To wszystko poprawiliśmy. Pojawił się oddział wewnętrzny, wróciło ratownictwo medyczne. Udało się stworzyć nową sterylizatornię ze wsparciem Urzędu Marszałkowskiego. Zakupiliśmy nowy rentgen, ponownie ze wsparciem od Pani marszałek – wskazuje starosta Grzegorz Garczyński.

W lipcu 2022 roku pobito rekord – urodziło się 50 noworodków. Starosta również przekazuje informacje na temat oddziału rehabilitacyjnego w Gubinie, a także omawia kwestie finansowe. W 2022 roku prawdopodobnie szpital po raz pierwszy w historii osiągnął zysk.

godz. 19.27

Michał Andrasiewicz prezentuje harmonogram działań:

godz. 19.20

Teraz czas na przyszłość. Na scenie ponownie pojawił się Marek Cebula i zapowiedział dużą inwestycję handlową w Krośnie Odrzańskim. Do burmistrza dołączył Michał Andrasiewicz inżynier kontraktu parku handlowego Korona, który powstanie przy ul. Pionierów na terenie dawnych ogródków działkowych.

Park handlowy będzie wielkopowierzchniowym obiektem handlowym, nieco odmiennym niż galerie handlowe, bo bez części wspólnych. Ten obiekt będzie największy w Krośnie Odrzańskim. Zatrudnienie znajdzie od 80 do 100 osób. Dla mieszkańców będzie to duża wygoda. Przewidujemy sklepy różnych operatorów m.in. wyposażenia domu, mieszkań, obuwnicze, odzieżowe oraz spożywczy – mówi Andrasiewicz.

Operatorem spożywczym będzie niemiecka marka Lidl. Planowana powierzchnia całego przedsięwzięcia będzie wynosiła 11 170 m2. Wartość inwestycji to 70 mln zł.

godz. 18.57

Na scenie ponownie pojawił się zespół Camerata Trio.

godz. 18.52

Burmistrz Marek Cebula i marszałek Elżbieta Anna Polak zapowiedzieli wspólnie 8 lipca – Święto Województwa Lubuskiego w Krośnie Odrzańskim.

Jednocześnie 8-9 lipca odbędzie się Festiwal Polskich Win Musujących. Na scenie imprezę zapowiadają przedstawiciele Musujący Klubu 5 m.in. Guillaume Dubois.

godz. 18.49

Na scenie pojawia się marszałek Elżbieta Anna Polak. Wspomina, że wielokrotnie spotykała się z władzami Krosna Odrzańskiego i wspierała projekty oraz działania.

My samorządowcy jesteśmy na pierwszej linii frontu i walczymy o lepsze jutro. Tworzymy Lubuską Radę Samorządową i na jej czele stoi wasz burmistrz Marek Cebula. Dwa lata temu przekazaliśmy po 500 tys. zł dla każdego powiatu na walkę z pandemią, rok temu na pomoc Ukrainie i wyposażenie centrów zarządzania kryzysowego – mówi marszałek – Stawiamy na zieloną energię, innowacyjność i przedsiębiorczość. Polska jest praworządna i Polska ma swoje miejsce w Unii Europejskiej.

godz. 18.45

Marek Cebula zaprosił na scenę naczelnik wydziału promocji i rozwoju gospodarczego Annę Januszkiewicz.

Od samego początku nasze działanie determinuje jedna idea. Każdego dnia, tydzień po tygodniu, rok po roku i krok po kroku każde gminne 10 zł pomnażamy razy 5 sięgając po środki zewnętrzne – podaje Januszkiewicz.

Podczas wystąpienia pojawiają się liczniki:

– W ostatniej dekadzie zrealizowaliśmy 56 projektów o łącznej wartości ponad 61 mln zł

– Obecnie w realizacji jest 9 projektów z dofinansowaniem o łącznej wartości blisko 21,5 mln zł

– z ostatniej perspektywy unijnej pozyskaliśmy 24 mln zł co daje nam pod tym względem 3 miejsce w województwie.

godz. 18.37

Film można obejrzeć poniżej:

godz. 18.32

Możemy teraz zobaczyć film sprzed prawie 8 lat z małą Olą… która nagle zamienia się w prawie dorosłą Aleksandrę, która sprawdza, czy inwestycje zostały wykonane.

godz. 18.30

Na scenie pojawił się burmistrz Marek Cebula. Przypomina historię małej Oli, która wystąpiła w filmach Gmina Przyszłości kilka lat temu. Włodarz teraz opisuje rysunki z konkursu plastycznego dla dzieci. Najwyraźniej najmłodsi mają najróżniejsze pomysły od rollercoasterów po statki kosmiczne, ale też prozaiczne jak Lidl i McDonalds.

godz. 18.26

Prowadzący Damian Muńko rzuca obecnie dowcipami na temat korków w Krośnie Odrzańskim i o tym, że gmina jest w budowie.

godz. 18.16

Po krótkim wstępie teraz czas na chwilę muzyki w wykonaniu zespołu Camerata Trio pod kierownictwem Kamili Susłowicz. Możemy usłyszeć znane filmowe klasyki.

godz. 18.07

Gmina Przyszłości właśnie się rozpoczyna. Wydarzenie poprowadzi znany zielonogórski kabareciarz i dziennikarz Damian Muńko.

godz. 18.02

Na spotkanie dojechali również goście z partnerskiego miasta Schwarzheide z burmistrzem Christophem Schmidtem na czele.

godz. 17.58

Na zaproszenie burmistrza Marka Cebuli w wydarzeniu udział biorą samorządowcy z marszałek Elżbietą Anną Polak i starostą Grzegorzem Garczyńskim na czele.

godz. 17.52

Mieszkańcy przy wejściu otrzymali dwie pocztówki. Mogą zaznaczyć po 3 inwestycje, które zostały już wykonane i takie, które mogą powstać w Gminie Krosno Odrzańskie.

godz. 17.48

Rozdano również nagrody w konkursie plastycznym dla dzieci pod tytułem „Gmina Przyszłości” – wyniki podamy w oddzielnym artykule

godz. 17.45

Rozpoczęcie przewidziano o godz. 18.00 powoli hala zaczyna się wypełniać.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
-0.2 ° C
-0.2 °
-1.2 °
68 %
4.7kmh
100 %
śr.
0 °
czw.
0 °
pt.
-1 °
sob.
-1 °
niedz.
-0 °

NAJPOPULARNIEJSZE