czwartek, 7 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieJechał z zakazem, fotelik z dzieckiem był na kolanach

Jechał z zakazem, fotelik z dzieckiem był na kolanach

Policjanci z Krosna Odrzańskiego zatrzymali 47-letniego kierowcę w Dychowie. Miał on zakaz prowadzenia pojazdów. Do tego przewoził za dużo osób w aucie i fotelik z dzieckiem znajdował się… na kolanach mamy.

W czwartek – 10 lutego – policjanci krośnieńskiej drogówki w Dychowie – gmina Bobrowice – zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena caddy. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że ma on czynny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a samochód którym kierował nie ma aktualnych badań technicznych i ubezpieczenia.

Ponadto naruszył on przepisy ruchu drogowego dotyczące przewozu osób. W samochodzie znajdowało się o jedną osobę więcej niż jest to określone w dowodzie rejestracyjnym auta, a do tego fotelik z dzieckiem nie był zamontowany zgodnie z zaleceniami producenta tylko… znajdował się na kolanach mamy.

Z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, policjanci odstąpili od zakończenia kontroli drogowej w postępowaniu mandatowym i skierują do sądu wniosek o ukaranie kierującego. Odpowie on również za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych, za który grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Ponadto w związku z ujawnionymi nieprawidłowościami co do samochodu, funkcjonariusze zatrzymali kierującemu dowód rejestracyjny pojazdu. Pojazd trafił na policyjny parking.

Pamiętajmy, że przewożąc dziecko na kolanach narażamy je na niebezpieczeństwo. Nie ma tutaj wytłumaczenia czy jedzie się tylko kilka kilometrów czy w dalszą podróż, gdyż w sytuacji nagłego hamowania, nie będziemy w stanie go utrzymać, a tym samym narażamy go na poważne urazy, a w skrajnych przypadkach nawet śmierć. Jako dorośli bądźmy odpowiedzialni i zapewnijmy bezpieczeństwo dzieciom.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
2 ° C
2.1 °
-2.2 °
98 %
1.6kmh
100 %
czw.
2 °
pt.
1 °
sob.
2 °
niedz.
6 °
pon.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE