niedziela, 19 maja, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieKiedy wróci wahadło? Mamy odpowiedź inwestora - Wód Polskich

Kiedy wróci wahadło? Mamy odpowiedź inwestora – Wód Polskich

Ruch wahadłowy przy moście tymczasowym w Krośnie Odrzańskim był zmorą mieszkańców przez ostatnich kilka miesięcy. Na szczęście wspólne działania burmistrza Marka Cebuli oraz starosty Grzegorza Garczyńskiego sprawiły, że od 21 grudnia jeździmy już dwoma pasami. Jak długo?

Od kilkunastu dni słyszymy, że od 8 stycznia wraca ruch wahadłowy, a obecne udogodnienia są jedynie tymczasowe. Postanowiliśmy zapytać u źródła, czyli inwestora, którym jest Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Wygląda na to, że póki co możemy spać spokojnie.

Zgodnie z deklaracjami wykonawcy (STRABAG Sp. z o.o. – dop. red.) ruch dwukierunkowy ma zostać utrzymany. Jednak wiosną, okresami skróconymi do niezbędnego minimum, może być wdrażany ruch wahadłowy, związany między innymi z pracami zmierzającymi do przełożenia ruchu na zabytkowy most i nowy układ drogowy – czytamy w mailu przesłanym do naszej redakcji przez Jarosława Garbacza, rzecznika prasowego państwowej instytucji.

Oznacza to, że ruch wahadłowy może wrócić, ale dopiero w drugiej połowie marca lub w kwietniu. Szybszy powrót drogowego dramatu dementuje również główny profil gminy Krosno Odrzańskie w mediach społecznościowych.

Jak długo może jeszcze potrwać remont zabytkowego mostu i kiedy nim pojedziemy? – Zgodnie z obecnie obowiązującą umową wykonawca ma zakończyć prace na początku września tego roku. Jako inwestor, w trosce o użytkowników mostu oraz samych mieszkańców Krosna Odrzańskiego, niezmiennie mobilizujemy go do tego, aby tak się właśnie stało – dodaje J.Garbacz.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
12.1 ° C
12.1 °
12.1 °
93 %
2kmh
100 %
niedz.
21 °
pon.
25 °
wt.
27 °
śr.
25 °
czw.
17 °

NAJPOPULARNIEJSZE