sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGubinKolejni cudzoziemcy zatrzymani w powiecie krośnieńskim

Kolejni cudzoziemcy zatrzymani w powiecie krośnieńskim

Na terenie powiatu krośnieńskiego funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali cudzoziemców z Turcji, Syrii i Libanu, którzy przebywali w Polsce nielegalnie.

W nocy z 7 na 8 czerwca funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej wraz z funkcjonariuszami Wydziału Zabezpieczenia Działań zatrzymali do kontroli auto osobowe, którego kierowcą był 46-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna pojazdem przewoził 5 innych cudzoziemców.

Podczas kontroli funkcjonariusze SG ustalili, że cudzoziemcy to 24-letni obywatel Libanu, dwóch obywateli Syrii w wieku 25 i 43 lat oraz dwóch podający się za obywateli Turcji, którzy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów.

Cudzoziemcy z uwagi na niezgodny z prawem pobyt w Polsce oraz usiłowanie bezprawnego przekroczenia granicy państwowej zostali zatrzymani.

Za pomocnictwo w niezgodnym z prawem przekroczeniu granicy państwowej zatrzymany został również obywatel Ukrainy, który przewoził migrantów. Za to przestępstwo grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Wobec cudzoziemców, których funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali w powiecie krośnieńskim prowadzone są dalsze czynności z udziałem tłumaczy.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
słabe opady deszczu
5.5 ° C
6.2 °
5.2 °
96 %
4.1kmh
100 %
sob.
7 °
niedz.
9 °
pon.
9 °
wt.
12 °
śr.
6 °

NAJPOPULARNIEJSZE