czwartek, 28 marca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieKoniec zwycięskiego pochodu Tęczy. Remis z ŁKS Łęknica

Koniec zwycięskiego pochodu Tęczy. Remis z ŁKS Łęknica

Tęczy Homanit-Krosno Odrzańskie nie udało się wygrać szóstego meczu z rzędu. W 12. kolejce Jako klasy okręgowej krośnieńska drużyna zremisowała z ŁKS Łęknica 2:2.

Multicolores w ostatnich tygodniach znajdują się w świetnej formie. W 11. kolejce zaliczyli piąte zwycięstwo z rzędu, po tym jak pokonali Iskrę Małomice. Dzięki dobrym wynikom Tęcza przesunęła się na drugie miejsce w tabeli Jako klasy okręgowej (grupa Zielona Góra), które daje awans do IV ligi.

Szóstego zwycięstwa z rzędu nie udało się odnieść. Zwycięski pochód Tęczy zakończył się na ŁKS Łęknica. Krośnianie grali u siebie, ale w 26 minucie to goście objęli prowadzenie. Multicolores zdołali szybko wyrównać. Już pięć minut później na skrzydle o piłkę powalczył Marcin Piec i zdołał ją przechwycić po czym zagrał w pole karne do Kamila Adamowa, a ten umieścił piłkę w siatce.

W 38 minucie było już 2:1 dla Tęczy. Kąśliwym strzałem z dystansu popisał się Maciej Magdziak. Wynik utrzymał się do przerwy. W drugiej połowie zawiodła jednak skuteczność. Krośnianie mieli swoje szanse, ale nie zdołali powiększyć przewagi i to się zemściło w 71 minucie, kiedy ŁKS Łęknica doprowadziła do wyrównania. Mecz zakończył się wynikiem 2:2.

To małe potknięcie Tęczy nie pozbawiło ich drugiego miejsca w tabeli zielonogórskiej okręgówki. Mało tego! Po tej kolejce odrobili kolejne oczko do lidera, ponieważ Stal Jasień przegrała pierwszy mecz w sezonie (0:3 przeciwko Dozametowi Nowa Sól). Do tego Błękitni Ołobok również zgubili punkty (1:1) z Zorzą Ochla.