poniedziałek, 5 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieKrajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa służy mieszkańcom

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa służy mieszkańcom

Przekraczanie dozwolonej prędkości, zła organizacja ruchu czy też niewłaściwa infrastruktura drogowa, to najczęstsze zagrożenia nanoszone na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie chętnie wykorzystywane przez mieszkańców powiatu krośnieńskiego, którzy poprzez wskazanie dokładanego miejsca i występującego tam zagrożenia sygnalizują policjantom nieprawidłowości.

Tylko od początku roku otrzymaliśmy policjanci z Krosna Odrzańskiego i Gubina otrzymali 80 takich zgłoszeń, wśród których zdecydowana większość dotyczyła przekroczeń prędkości w terenach zabudowanych. Informacja o tym zagrożeniu przekazywana jest policjantom ruchu drogowego, którzy dokładają wszelkich starań, by podejmowane przez nich działania wpłynęły na zachowanie kierowców, a tym samym skutkowały wyeliminowaniem takich sytuacji w przyszłości.

Za realizację niektórych zagrożeń odpowiedzialne są też inne podmioty „pozapolicyjne”, którym funkcjonariusze po zweryfikowaniu zgłoszenia, przekazują niezbędne informacje. Przykładem takich zagrożeń są zła organizacja ruchu lub niewłaściwa infrastruktura drogowa.

Poza wspomnianymi zagrożeniami, na Mapie możemy poinformować również o aktach wandalizmu, osobie bezdomnej wymagającej pomocy, niestrzeżonych przejściach przez tory, dzikich wysypiskach śmieci czy też spożywaniu alkoholu w miejscach niedozwolonych.

Pełny wykaz możemy znaleźć, w lewym dolnym rogu Mapy, w ikonce „Dodaj zgłoszenie”. Warto jednak pamiętać, że naniesienie zagrożenia, nie zastąpi pilnego zgłoszenia o interwencji i natychmiastowej w związku z tym reakcji służb. Wówczas należy zadzwonić pod numer 112.

Jak wykonać zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa?

Osobom, które dopiero poznają właściwości Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, przypominamy zasady działania. Pierwsze co należy zrobić to otworzyć stronę internetową Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, następnie zaakceptować regulamin, wybrać zagrożenie i wskazać konkretne miejsce na danym obszarze. Wykaz zagrożeń znajdziemy w lewej dolnym rogu mapy (czerwona ikonka „Dodaj zagrożenie”).

Po otwarciu okna możemy wprowadzić szczegóły zagrożenia, które zostanie naniesione na mapie po kliknięciu przycisku „ZGŁOŚ” . Teraz pozostaje nam tylko obserwacja, na jakim etapie znajduje się zgłoszenie i z jakim skutkiem zostało zakończone. Poznamy to po kolorze które przyjmie nasze zgłoszenie. Każde, nowo dodane zgłoszenie oznaczone jest kolorem zielonym.

Gdy zlecone zostanie do weryfikacji, wówczas zmieni kolor na żółty. Po weryfikacji może przyjąć kolor szary co oznacza, że zgłoszenie nie potwierdziło się, bądź kolor czerwony, co oznacza że informacja została potwierdzona, a policjanci podejmą czynności by wyeliminować występowanie zagrożenia w danym miejscu. Informacje co oznaczają poszczególne kolory znajdziemy również w górnej części mapy w Legendzie.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
4.8 ° C
4.9 °
2.8 °
95 %
1.8kmh
100 %
pon.
5 °
wt.
4 °
śr.
2 °
czw.
3 °
pt.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE