piątek, 22 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieKsiądz Marcin zmienia Parafię

Ksiądz Marcin zmienia Parafię

Z dniem 1 sierpnia ks. Marcin Pracuk odchodzi z Krosna Odrzańskiego. W Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jadwigi Śląskiej w Krośnie Odrzańskim służył 9 lat.

Zmiany w parafiach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej

Duchowni, którzy w okresie wakacyjnym zmieniają placówkę duszpasterską, we wtorek 30 maja br. odebrali dekrety nominacyjne. Proboszczowie i administratorzy parafii obejmują urząd 1 sierpnia, natomiast wikariusze parafialni – 25 sierpnia.

Jak powiedział na antenie Radio Zachód Tadeusz Lityński, biskup zielonogórsko – gorzowski, zmiany personalne w parafiach są potrzebne, dzięki nim księża nabywają nowych umiejętności, by lepiej pełnić swoja misję.

ks. Marcin Pracuk odchodzi z Krosna Odrzańskiego i obejmuje parafię pw. św. Antoniego z Padwy w Bobrówku (Dekanat Strzelce Krajeńskie). Przeniesiony do krośnieńskiej Parafii został ks. Aleksander Ryl, dotychczasowy wikariusz w Parafii pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze.

Ks. Marek Waściński, który był wikariuszem w naszej Parafii, a od 12 listopada 2022 r. pełni funkcje administratora parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Serbach, został mianowany na jej proboszcza.

Lista tegorocznych zmian personalnych w diecezji – https://diecezjazg.pl/14027-2/.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
14.3 ° C
14.9 °
13.8 °
94 %
2.5kmh
100 %
pt.
14 °
sob.
19 °
niedz.
20 °
pon.
22 °
wt.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE