wtorek, 16 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieKtóre unijne projekty z powiatu krośnieńskiego otrzymały nagrody?

Które unijne projekty z powiatu krośnieńskiego otrzymały nagrody?

Krośnieński Zamek Piastowski był gospodarzem rozstrzygnięcia kolejnego etapu konkursu „Fundusze Europejskie warte zachodu”. Nagrody zgarnęły Krosno Odrzańskie oraz Dąbie. Jakie projekty zostały uznane za najlepsze?

 – Ten konkurs jest przede wszystkim dla tych wszystkich z państwa, którzy stoją za tymi projektami. Konkretne osoby włożyły wiele wysiłku, żeby te przedsięwzięcia przygotować, żeby mogły się one ziścić, zmaterializować. Bez społeczników i pracowników administracji samorządowej byłoby to niemożliwe – chwalił samorządowców Poseł na Sejm RP Waldemar Sługocki.

W konkursie „Fundusze Europejskie warte zachodu” powiat krośnieński zdobył dwie nagrody:

  • w kategorii Atrakcyjny Region – nagroda dla gminy Krosno Odrzańskie za projekt „Rozwój terenów zielonych w Krośnie Odrzańskim wraz z infrastrukturą towarzyszącą” (Parku Tysiąclecia wraz z promenadą)
  • w kategorii Społeczny Region – nagroda dla gminy Dąbie za projekt „Gmina Dąbie wspiera maluchów!”, zwiększający dostępność miejsc opieki nad dziećmi do lat 3.

Myślę, że to, co udało się zrobić w Parku Tysiąclecia, to zmiana oblicza tego miejsca na następne dziesiątki lat. Wszyscy, którzy pamiętają jeszcze starą promenadę i park w tamtej odsłonie, chyba nie powiedzą, że to miejsce się nie zmieniło. Mam satysfakcję, bo jeszcze z ówczesnym moim zastępcą, Grzegorzem Garczyńskim, upieraliśmy się, że trzeba te tereny zrewitalizować. Stworzyliśmy miejsce, do którego przyjeżdżają turyści i mówią: „ale piękne, klimatyczne miejsce!” – mówił burmistrz Marek Cebula, dziękując za nagrodę.

W konkursie „Fundusze Europejskie warte zachodu” oceniano m.in. efekty i trwałość projektów, ich wpływ na otoczenie gospodarcze, instytucjonalne i społeczne, poprawność realizacji, kreatywność oraz zastosowanie inteligentnych rozwiązań.

– Ta nagroda to nie jest moja nagroda. Uważam, że jest to nagroda dla pracowników, którzy wtedy pracowali nad projektem – mówił wójt gminy Dąbie Bogusław Zaraza.

Dyrektor Sylwia Pędzińska stwierdziła, że konkurs „Fundusze Europejskie” jest wstępem do ubiegania się o środki z nowego regionalnego programu – Fundusze Europejskie dla Lubuskiego. – W ubiegłym roku Komisja Europejska zatwierdziła nam nowy program na nową perspektywę – 915 mln euro, o wiele więcej. Myślę, że to dobre preludium do tego, by wiedzieć, jak napisać projekty na nową perspektywę. – dodała.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
23.7 ° C
23.7 °
20.4 °
64 %
2.2kmh
100 %
wt.
27 °
śr.
26 °
czw.
27 °
pt.
29 °
sob.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE