poniedziałek, 5 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieNiewybuch ważący 250 kilogramów znaleziony przy Odrze!

Niewybuch ważący 250 kilogramów znaleziony przy Odrze!

W Słubicach prowadzone są prace budowlane przy rzece Odrze. W pobliżu wału przeciwpowodziowego robotnicy znaleźli duży niewybuch.

We wtorek – 8 listopada – robotnicy prowadzący prace budowlane przy Odrze w Słubicach znaleźli niewybuch. Jak się okazało, ten ładunek to niemiecka bomba lotnicza, z czasów II Wojny Światowej o masie 250 kg.

Saperzy z 5 Kresowego batalionu saperów w Krośnie Odrzańskim, 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej niezwłocznie podjęli ładunek i w eskorcie Policji przetransportowali go na poligon w Wędrzynie. Następnie został zniszczony.

– Ze względów bezpieczeństwa akcja wymagała ewakuacji około 300 osób, ponieważ w razie ewentualnej eksplozji strefa zagrożenia jest duża” – powiedział sierż. Karol Walczak, dowódca patrolu.

Pomimo nieustannych prac saperskich związanych z niszczeniem niewybuchów i niewypałów, ilość znajdowanych ładunków jest wciąż ogromna. Pamiętajmy, że w takim przypadku należy niezwłocznie powiadomić odpowiednie służby. Nie narażajmy się na niepotrzebne niebezpieczeństwo!


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
3.7 ° C
3.7 °
1.8 °
82 %
1.7kmh
100 %
pon.
4 °
wt.
4 °
śr.
2 °
czw.
3 °
pt.
2 °

NAJPOPULARNIEJSZE