poniedziałek, 5 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieNowoczesna sterylizatornia w szpitalu w Krośnie Odrzańskim

Nowoczesna sterylizatornia w szpitalu w Krośnie Odrzańskim

2 marca doszło do otwarcia nowoczesnej sterylizatorni w szpitalu spółki Zachodnie Centrum Medyczne. Zainwestowano w nią prawie 500 tys. zł!

O inwestycji dotyczącej sterylizatorni w szpitalu w Krośnie Odrzańskim pisaliśmy już w październiku zeszłego roku. Wtedy podpisana została umowa na zadanie, które zostało sfinansowane z Lubuskiego Funduszu Samorządowego.

Przy okazji otwarcia nowoczesnej sterylizatorni w krośnieńskim szpitalu pojawiła się marszałek województwa lubuskiego, Elżbieta Anna Polak.

– Zdrowie jest jedną z najważniejszych sfer działania lokalnych samorządów – mówiła E. A. Polak. – Krosno Odrzańskie bardzo mocno pokazało, że dla mieszkańców naszego województwa ochrona zdrowia to priorytet. Ja też pochodzę z małej gminy, z Małomic. Byłam burmistrzem i radną powiatu żagańskiego. Wtedy też wnieśliśmy na sztandary ochronę zdrowia. Gdy zostałam wicemarszałkiem, miałam ogromne przekonanie, że trzeba oddolnie, nie czekając na decyzje państwa, zmienić w ochronie zdrowia wszystko, co możliwe.

W uroczystości brali również m.in. starosta krośnieński – Grzegorz Garczyński, burmistrz Krosna Odrzańskiego – Marek Cebula, Anna Januszkiewicz oraz Marzena Szofer-Bartczak – radne powiatu krośnieńskiego, Anna Chinalska – radna sejmiku wojewódzkiego oraz prezes spółki Zachodnie Centrum Medyczne – Jolanta Siwicka.

Z nowej inwestycji zadowolona jest prezes szpitala – Jolanta Siwicka, choć podkreśla, że nie udałoby się jej zrealizować bez dofinansowania lubuskiego samorządu. – Za każdym razem, gdy otrzymujemy taką pomoc, czujemy się mocniejsi, silniejsi. Mamy poczucie, że nie jesteśmy sami, tylko również państwu zależy na tym, żeby szpital w Krośnie był i funkcjonował – powiedziała Siwicka.

Starosta krośnieński, Grzegorz Garczyński podkreśla, że jeśli chodzi o szpital, to udało się wyjść z dużego dołka, ponieważ trzy lata temu prognozy dotyczące placówki zakładały ogromne straty. – Jesteśmy bliscy bilansowania się szpitala, przede wszystkim poprzez mądre kalkulacje, ruchy inwestycyjne, dofinansowania – podkreśla starosta Garczyński. – Możemy śmiało mówić o tym, że szpital ma się dobrze. Nikt nie obawia się, że może upaść.

Ciąg dalszy artykułu pod galerią zdjęć

Prawie 500 tys. zł na nową sterylizatornię

Samorząd województwa lubuskiego przeznaczył prawie pół miliona złotych na nowoczesną sterylizatornie. Za dokładnie 499 740 zł zakupiono:

  • 2 sterylizatory parowe wraz z wyposażeniem,
  • myjnię parową wraz z wyposażeniem,
  • stację uzdatniania wody,
  • wyposażenie pomieszczenia do mycia i dezynfekcji wózków transportowych.

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
4.8 ° C
4.9 °
2.8 °
95 %
1.8kmh
100 %
pon.
5 °
wt.
4 °
śr.
2 °
czw.
3 °
pt.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE