sobota, 25 marca, 2023
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieOddali hołd dla strażaków z Ukrainy

Oddali hołd dla strażaków z Ukrainy

W niedzielę – 20 marca – strażacy z Krosna Odrzańskiego i Gubina uczcili minutą ciszy bohaterskich ratowników z Ukrainy, którzy oddali życie podczas służby.

20 marca, zaraz po zmianie służby strażacy z Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych Państwowej Straży Pożarnej w Gubinie i Krośnie Odrzańskim uczcili minutą ciszy bohaterskich ratowników Ukrainy, którzy oddali swoje życie podczas służby w tych trudnych i dramatycznych dniach wojny.

Jak czytamy na stronie internetowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie Odrzańskim: „Polscy strażacy stanowczo sprzeciwiają się rosyjskiej agresji wobec integralności terytorialnej niepodległej i demokratycznej Ukrainy. Deklarujemy naszą solidarność oraz wsparcie całemu narodowi. Z podziwem i szacunkiem obserwujemy heroiczną walkę ukraińskich strażaków i ratowników w walce o życie i zdrowie obywateli. Działania ratownicze prowadzone są często pod ostrzałem kul z karabinów oraz wybuchów bomb haniebnie zrzucanych na ludność cywilną.”

Osiemnastu ukraińskich strażaków oddało życie podczas akcji ratowniczo-gaśniczych, wypełniając swoje powołanie do niesienia pomocy chroniąc obywateli Ukrainy.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
słabe opady deszczu
12.4 ° C
12.8 °
9.9 °
73 %
6.4kmh
82 %
sob.
12 °
niedz.
10 °
pon.
6 °
wt.
6 °
śr.
11 °

NAJPOPULARNIEJSZE