sobota, 10 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieOddali hołd dla strażaków z Ukrainy

Oddali hołd dla strażaków z Ukrainy

W niedzielę – 20 marca – strażacy z Krosna Odrzańskiego i Gubina uczcili minutą ciszy bohaterskich ratowników z Ukrainy, którzy oddali życie podczas służby.

20 marca, zaraz po zmianie służby strażacy z Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych Państwowej Straży Pożarnej w Gubinie i Krośnie Odrzańskim uczcili minutą ciszy bohaterskich ratowników Ukrainy, którzy oddali swoje życie podczas służby w tych trudnych i dramatycznych dniach wojny.

Jak czytamy na stronie internetowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie Odrzańskim: „Polscy strażacy stanowczo sprzeciwiają się rosyjskiej agresji wobec integralności terytorialnej niepodległej i demokratycznej Ukrainy. Deklarujemy naszą solidarność oraz wsparcie całemu narodowi. Z podziwem i szacunkiem obserwujemy heroiczną walkę ukraińskich strażaków i ratowników w walce o życie i zdrowie obywateli. Działania ratownicze prowadzone są często pod ostrzałem kul z karabinów oraz wybuchów bomb haniebnie zrzucanych na ludność cywilną.”

Osiemnastu ukraińskich strażaków oddało życie podczas akcji ratowniczo-gaśniczych, wypełniając swoje powołanie do niesienia pomocy chroniąc obywateli Ukrainy.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
-0.8 ° C
-0.1 °
-0.8 °
91 %
2kmh
93 %
sob.
1 °
niedz.
-1 °
pon.
-0 °
wt.
-2 °
śr.
-4 °

NAJPOPULARNIEJSZE