czwartek, 29 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieOszustwo na... kominiarza? Takie zgłoszenie wpłynęło na policję w Krośnie

Oszustwo na… kominiarza? Takie zgłoszenie wpłynęło na policję w Krośnie

Oszuści mają coraz więcej metod na wyłudzanie pieniędzy. Niektórzy wcielają się nawet… w kominiarzy! Taka sytuacja miała miejsce w Krośnie Odrzańskim.

Ta sytuacja miała miejsce jeszcze przed majówką, dokładnie w czwartek – 28 kwietnia. W Krośnie Odrzańskim miał grasować oszust, który przebierał się za kominiarza. Informację można było wyczytać na profilu na Facebooku o nazwie Spotted&Info: Krosno Odrzańskie:

„Obecnie Kopernika 11, ale i może dotyczyć całej okolicy. Chodzi oszust przebrany za kominiarza. Od starszej sąsiadki wyciągnął kasę. Sprawa zgłoszona na policję. Proszę uważać! – ostrzegł jeden z mieszkanców.

Szybko okazało się, że podobna sytuacja miała miejsce również na innych ulicach. Pod postem mieszkańcy komentowali, że oszust-kominiarz odwiedzał ulicę Piastów, Ogrodową, Mickiewicza czy Podgórną.

Czy ktoś zgłosił sprawę na policję? Owszem. Wpłynęło jednak tylko jedno zgłoszenie.

„Otrzymaliśmy informację o mężczyźnie, który podaje się za kominiarza i rozdaje ulotki” – informuje podkom. Justyna Kulka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim. – „Policjanci zostali wysłani na patrol we wskazane miejsce, ale nie zauważyli nikogo w stroju kominiarza”.

Obecnie „na czasie” są oszustwa telefoniczne i internetowe, ale oszuści nie zrezygnowali również z bezpośrednich podchodów. Nie słyszeliśmy jednak wcześniej, żeby oszuści przebierali się za kominiarzy. Spotkało Was coś podobnego? Napiszcie do nas!


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
bezchmurnie
7.8 ° C
7.8 °
7.8 °
57 %
3.2kmh
5 %
czw.
11 °
pt.
14 °
sob.
11 °
niedz.
13 °
pon.
13 °

NAJPOPULARNIEJSZE