środa, 1 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieOtworzą nowy most w tym roku?

Otworzą nowy most w tym roku?

Już od jakiegoś czasu wydaje się, że most tymczasowy w Krośnie Odrzańskim jest już gotowy. Wciąż nie został jednak otwarty.

Testy obciążeniowe nowego mostu wykonywane były już w październiku. Przypomnijmy, że wówczas na przeprawę wjechały trzy ciężkie pojazdy (waga ok. 32 tony każdy), aby sprawdzić jak konstrukcja reaguje na obciążenie. Już wtedy było jasne, że ciężarówki bez problemu będą mogły przejeżdżać przez most tymczasowy.

Do tej pory most tymczasowy nie został otwarty, a należy pamiętać, że remont i podniesienie zabytkowej przeprawy ma zostać wykonane do końca 2023 roku. Wydawałoby się, że im szybciej ta inwestycja się zacznie, tym większa szansa, że uda się zmieścić w terminie.

Kiedy więc można się spodziewać zmian na mostach nadodrzańskich w Krośnie Odrzańskim? Według planu samochody będą jeździć tymczasową przeprawą już w tym miesiącu.

– Trwa oczekiwanie na decyzję w sprawie wniosku o pozwolenie na użytkowanie mostu tymczasowego złożonego do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Gorzowie Wielkopolskim – mówi rzecznik prasowy Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, Jarosław Garbacz. – Według założeń przełożenie ruchu na tymczasową przeprawę może nastąpić w pierwszej połowie grudnia.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
4.3 ° C
4.9 °
2.8 °
85 %
6.5kmh
100 %
śr.
4 °
czw.
4 °
pt.
6 °
sob.
4 °
niedz.
3 °

NAJPOPULARNIEJSZE