czwartek, 29 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskiePierwsza Wigilia Miejska na nowej "szachownicy"

Pierwsza Wigilia Miejska na nowej „szachownicy”

Żeby być bardziej precyzyjnym to Wigilia Miejska, ale też Jarmark Bożonarodzeniowy odbędzie się już w najbliższą sobotę (9 grudnia) w godz. 13.00 – 18.00. Będzie to pierwsza impreza zorganizowana na Skwerze 4. Dywizji Zmechanizowanej, czyli popularnej „szachownicy”. Jakie atrakcje na nas czekają?

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 13.00, kiedy to otworzy swoje bramy Jarmark Bożonarodzeniowy. To idealne miejsce, by znaleźć unikatowe ozdoby świąteczne, lokalne wyroby i pyszne świąteczne potrawy. Czy to bombki, oryginalne prezenty, czy tradycyjne pierogi i krokiety – każdy znajdzie coś dla siebie.

O godzinie 14.00 nadejdzie czas na strefę artystyczną, gdzie młodzież szkolna zaprezentuje swoje świąteczne umiejętności. Oczekiwać można emocjonujących występów, animacji i warsztatów. Również Święty Mikołaj pojawi się wśród uczestników, roznosząc radość i świąteczną magię.

Wyjątkowym punktem programu będzie możliwość zakupu świątecznych bombek podpisywanych przez Burmistrza Krosna Odrzańskiego. W ten sposób można wesprzeć Powiatowy Dom Dziecka. To piękna tradycja łącząca świąteczną radość z pomocą potrzebującym.

O godzinie 14.30 burmistrz Marek Cebula, starosta Grzegorz Garczyński oraz proboszcz Parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej ks. Bogusław Grzebień składają świąteczne życzenia. Ten wzruszający moment, podzielony opłatkiem pod choinką, będzie okazją do wzajemnego życzenia sobie radosnych Świąt.

Kulminacyjnym momentem dnia będzie rozświetlenie choinki miejskiej o godzinie 18.00. Pierwsi uczestnicy tego wydarzenia otrzymają specjalne czapeczki. To będzie wyjątkowa chwila, którą warto udokumentować i zachować na lata.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
bezchmurnie
7.8 ° C
7.8 °
7.8 °
57 %
3.2kmh
5 %
czw.
11 °
pt.
14 °
sob.
11 °
niedz.
13 °
pon.
13 °

NAJPOPULARNIEJSZE