czwartek, 23 marca, 2023
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskiePijany spowodował kolizję i zamienił się miejscami w aucie... z bardziej pijanym...

Pijany spowodował kolizję i zamienił się miejscami w aucie… z bardziej pijanym kolegą

Policjanci z Krosna Odrzańskiego w środę – 6 kwietnia – zatrzymali dwóch pijanych mężczyzn, którzy byli odpowiedzialni za spowodowanie kolizji.

W środę – 6 kwietnia – policjanci Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej, do której doszło na trasie między miejscowościami Gostchorze – Radnica, której sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia.

Funkcjonariusze ujawnili na poboczu drogi uszkodzony samochód marki Suzuki, a także ustalili przebieg zdarzenia, z którego wynikało, że w pojazd jadący swoim pasem ruchu uderzył czołowo kierujący samochodem marki Audi. Mężczyzna po zdarzeniu odjechał w kierunku miejscowości Radnica.

Relację pokrzywdzonego potwierdzili inni kierowcy, którzy w tym czasie jechali tą drogą. W trakcie realizacji czynności, w pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli nadjeżdżający samochód audi, którego kierowca chwilę wcześniej spowodował ową kolizję, a teraz próbował ominąć uszkodzony pojazd marki Suzuki.

Reakcja policjantki była natychmiastowa. Niezwłocznie zatrzymała auto, w którym znajdowało się pięć osób, a następnie zabrała kluczyki od pojazdu uniemożliwiając dalszą jazdę. Za kierownicą audi siedział 25-letni mężczyzna, który w chwili zdarzenia był na miejscu pasażera, z kolei 37-latek wskazany jako sprawca siedział już obok kierującego. Ich zamianę zaobserwował świadek, który widział zachowanie kierowcy audi na drodze i pojechał za nim.

Badanie trzeźwości obu mężczyzn wykazało, że 37-latek miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie, natomiast 25-latek ponad 2,5 promila.

W czwartek (7 kwietnia) podczas przesłuchania usłyszeli zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. W przypadku 25-latka jest to kolejny raz, gdzie usłyszał zarzuty związane z prowadzeniem pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Prowadzona przez policjantów sprawa, zakończyła się sporządzeniem i wysłaniem do sądu aktu oskarżenia. Poza przestępstwem, obaj mężczyźni odpowiedzą także za jazdę bez uprawnień pojazdem niedopuszczonym do ruchu, a 37-latek dodatkowo zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za spowodowanie kolizji drogowej.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
12 ° C
13.2 °
12 °
81 %
2.5kmh
100 %
czw.
14 °
pt.
14 °
sob.
10 °
niedz.
11 °
pon.
4 °

NAJPOPULARNIEJSZE