sobota, 25 marca, 2023
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskiePłytki grób niemieckiego żołnierza w lesie niedaleko Krosna Odrzańskiego

Płytki grób niemieckiego żołnierza w lesie niedaleko Krosna Odrzańskiego

Archeolodzy Pracowni Badań Historycznych i Archeologicznych „Pomost” zabezpieczyli w Strumiennie szczątki nieznanego, niemieckiego żołnierza.

Informację o swoim znalezisku Pracownia Badań Historycznych i Archeologicznych „Pomost” zamieściła na swoim profilu na Facebooku. Jak czytamy we wpisie:

„31 marca 2022 r. prowadziliśmy prace ekshumacyjne w pobliżu Strumienna, pow. krośnieński (woj. lubuskie). W lesie na zachód od miejscowości odkryliśmy rozproszony pochówek żołnierza niemieckiego, którego szczątki zalegały bezpośrednio pod powierzchnią ziemi. Nie odnaleźliśmy znaku tożsamości.”

W rozmowie z portalem Krosno Odrzańskie Nasze Miasto te informacje potwierdza przedstawiciel Pracowni Badań Historycznych i Archeologicznych „Pomost”, dr. Maksymilian Frąckowiak.

– Prawdopodobnie były to zwłoki niepochowanego żołnierza niemieckiego, które zostały w lesie po działaniach wojennych w okresie II wojny światowej – poinformował. – Przedmioty, które zalegały w płytkim grobie, głównie guziki od munduru potwierdzały jednoznacznie, że mamy do czynienia z niemieckim żołnierzem. Szczątki zostały zabrane, będą pochowane na cmentarzu wojennym na Miłostowie w Poznaniu jako N.N. Nie znaleźliśmy żadnych znaków tożsamości tego żołnierza.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
8.1 ° C
9.3 °
8.1 °
90 %
3.4kmh
91 %
sob.
11 °
niedz.
8 °
pon.
6 °
wt.
6 °
śr.
2 °

NAJPOPULARNIEJSZE