sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskiePocisk artyleryjski przy SP1 w Krośnie. Saperzy przeprowadzili ewakuację

Pocisk artyleryjski przy SP1 w Krośnie. Saperzy przeprowadzili ewakuację

We wtorek – 28 czerwca – w Krośnie Odrzańskim, w okolicach Szkoły Podstawowej nr 1 znaleziono niemiecki pocisk artyleryjski z II wojny światowej.

„- Ewakuowali ludzi z budynku nr 23 i 25. Droga była zablokowana przez jakieś 15 minut, wszystkim kazano się schować w domach” – przekazał jeden z Czytelników.

Potwierdziliśmy tę informację w 5. Kresowym Batalionie Saperów w Krośnie Odrzańskim. Nabój artyleryjski – 75 milimetrów – został znaleziony przez pracowników, którzy realizują budowę związaną z ochroną przeciwpowodziową. Niemiecki pocisk, który jest pozostałością po II wojnie światowej został znaleziony przy SP1 w Krośnie Odrzańskim, czyli Zespole Szkolno-Przedszkolnym przy ul. Bohaterów Wojska Polskiego.

Jak informują saperzy, droga krajowa nr 29 na krótki czas została zablokowana. Przeprowadzono również ewakuację pobliskich budynków. Nie była to jednak akcja zakrojona na szeroką skalę, ponieważ w okresie wakacyjnym nie trzeba było ewakuować szkoły. Pocisk został zabezpieczony i zostanie zdetonowany w najbliższym czasie na poligonie.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie małe
21.5 ° C
21.5 °
18.8 °
45 %
4.6kmh
29 %
sob.
25 °
niedz.
25 °
pon.
27 °
wt.
26 °
śr.
29 °

NAJPOPULARNIEJSZE