piątek, 23 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskiePolicjanci ostrzegali seniorów przed oszustami

Policjanci ostrzegali seniorów przed oszustami

We wtorek (28 lutego) w Centrum Aktywności Lokalnej na Poddaszu w Krośnie Odrzańskim odbyła się debata społeczna, zorganizowana przez krośnieńską policję, na temat oszustów.

Debaty społeczne są jedną z form komunikowania się ze społeczeństwem, w trakcie których mieszkańcy mogą nie tylko dowiedzieć się więcej na omawiany temat, ale przede wszystkim wyrazić swoją opinię oraz przedstawić problemy związane z bezpieczeństwem w rejonie zamieszkania.

Mając na względzie, iż na terenie województwa lubuskiego w dalszym ciągu dochodzi do przestępstw na osobach starszych, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim zorganizowali debatę społeczną pod hasłem „Nie daj się oszukać! – Jak zadbać o bezpieczeństwo osób starszych”.  Spotkanie odbyło się we wtorek – 28 lutego – w Centrum Aktywności Lokalnej na Poddaszu w Krośnie Odrzańskim.

Po rozpoczęciu spotkania głos zabrała starszy aspirant Paulina Weryk z Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii, która omówiła metody działania sprawców oszustw, mechanizm ich działania, a przede wszystkim podpowiedziała co należy zrobić, żeby nie stać się ich ofiarą.

Ponadto w trosce o osoby starsze, zwróciła uwagę na bezpieczeństwo podczas korzystania z bankomatu, płatności kartą, a także noszenia portfela, torebki, czy też saszetki, które mogą stać się łatwym łupem dla złodzieja. Z uwagi, iż policjanci otrzymują wiele zgłoszeń związanych z kradzieżami pieniędzy z konta bankowego, wytłumaczyła również co może się kryć w wiadomościach otrzymywanych poprzez sms o konieczności uiszczenia dopłaty za przesyłkę, bądź fakturę, a także powiedziała czego nie należy robić po otrzymaniu takiej informacji.

Spotkanie z osobami starszymi było także doskonałą okazją do przypomnienia przepisów ruchu drogowego dotyczących pieszych. W tym zakresie wypowiedział się starszy aspirant Sebastian Weryk Kierownik Ogniwa Obsługi Zdarzeń Drogowych, który poza przepisami wytłumaczył jak ważne jest zachowanie ostrożności podczas przejścia przez jezdnię oraz jak noszenie elementów odblaskowych zwiększa naszą widoczność.

W debacie uczestniczył również młodszy aspirant Mateusz Bryszewski Kierownik Rewiru Dzielnicowych, który objaśnił uczestnikom spotkania czym jest i w jakim celu można korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda. Ponadto omówił funkcjonowanie programu „Dzielnicowy bliżej nas”, a także wręczył uczestnikom przygotowane wizerunki dzielnicowych z ich rejonu wraz z danymi kontaktowymi.

Na zakończenie uczestnicy otrzymali od policjantów ulotki, opaski odblaskowe oraz wypełnili ankiety podsumowujące przedsięwzięcie, w których wyrazili zadowolenie ze spotkania, a także wnioskowali o ich kontynuację.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
9.1 ° C
9.3 °
8.8 °
70 %
4.3kmh
99 %
pt.
9 °
sob.
10 °
niedz.
10 °
pon.
11 °
wt.
12 °

NAJPOPULARNIEJSZE