piątek, 22 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskiePolicjanci z wizytą u krośnieńskich pierwszaków

Policjanci z wizytą u krośnieńskich pierwszaków

Nie od dziś wiadomo, że wiedza i umiejętności zdobywane od najmłodszych lat, mają wpływ na nasze dalsze życie. Z pomocą w edukacji przychodzą także policjanci, którzy podczas organizowanych dla pierwszoklasistów spotkań uczą ich zasad obowiązujących podczas przechodzenia przez jezdnię.

Wraz z nadejściem kolejnego nowego roku szkolnego, nadszedł czas spotkań policyjnych profilaktyków z uczniami klas pierwszych szkół podstawowych. Z dziećmi spotkali się aspirant Szymon Węcewicz funkcjonariusz Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii, aspirant Marcin Kaczyński oraz starszy posterunkowy Monika Wesołowska policjanci Wydziału Ruchu Drogowego krośnieńskiej komendy, którzy przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz ćwiczyli na przejściach dla pieszych z sygnalizacją świetlną jak należy prawidłowo przez nie przechodzić. Nadto pierwszaki otrzymały od policjantów zawieszki odblaskowe, które przyczepione do plecaków zwiększą ich widoczność w nadchodzącym okresie jesiennym.

Celem organizowanych zajęć jest przypomnienie i utrwalenie wiedzy z zakresu ruchu drogowego, a także  uwrażliwienie dzieci na zagrożenia, jakie mogą wystąpić na drodze. Spotkania w ramach programu „LUPO” będą realizowane we wszystkich szkołach podstawowych na terenie powiatu krośnieńskiego.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
umiarkowane opady deszczu
13.7 ° C
13.8 °
13.3 °
94 %
2.6kmh
100 %
sob.
19 °
niedz.
20 °
pon.
22 °
wt.
25 °
śr.
19 °

NAJPOPULARNIEJSZE