sobota, 10 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskiePolicjant pomógł 61-latkowi, który stracił przytomność

Policjant pomógł 61-latkowi, który stracił przytomność

Dzielnicowy młodszy aspirant Marek Worgan pomógł choremu mężczyźnie. 61-latek był wycieńczony i tracił co chwilę przytomność.

W środę – 9 lutego – w miejscowości Trzebule – gmina Dąbie – dzielnicowy młodszy aspirant Marek Worgan realizując wspólnie z pracownikiem socjalnym Ośrodka Pomocy Społecznej w Dąbiu obowiązki służbowe, weszli do jednego z budynków mieszkalnych, gdzie usłyszeli dobiegające z wnętrza domu jęki. Ponieważ nikt nie odpowiadał na ich pytania, postanowili sprawdzić skąd dochodzą dźwięki i czy ktoś nie potrzebuje pomocy.

Okazało się, w łóżku leżał chory mężczyzna, który od niedzieli przebywał sam w domu. 61-latek był wycieńczony i tracił co chwilę przytomność. Z uwagi, iż stan w którym się znajdował zagrażał jego życiu i zdrowiu, pracownik socjalny nie-zwłocznie na miejsce wezwał pogotowie ratunkowe, natomiast dzielnicowy po udzielonej mężczyźnie pierwszej pomocy, kontrolował przez cały czas jego czynności życiowe.

Przybyli na miejsce ratownicy medyczni po badaniach zabrali 61-latka do szpitala w Krośnie Odrzańskim. Gdyby nie zainteresowanie i pomoc dzielnicowego oraz pracownika socjalnego, nie wiadomo jak potoczyłyby się losy mężczyzny.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
-0.8 ° C
-0.1 °
-0.8 °
91 %
2kmh
93 %
sob.
1 °
niedz.
-1 °
pon.
-0 °
wt.
-2 °
śr.
-4 °

NAJPOPULARNIEJSZE