czwartek, 30 marca, 2023
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieRycerze zawitają do Zamku Piastowskiego

Rycerze zawitają do Zamku Piastowskiego

Rycerze odwiedzają Krosno Odrzańskie nie tylko podczas turnieju rycerskiego w Zamku Piastowskim. Rozpoczynający się sezon rekonstrukcji historycznych i małe otwarcie będzie w naszym mieście.

Turniej Rycerski o pierścień księżnej Jadwigi Śląskiej jest jednym z większych wydarzeń kulturalnych w naszym regionie. Zamek Piastowski na ten czas zmienia się w średniowieczną wioskę, podczas której organizowany jest wspomniany turniej, a także rekonstruowane są bitwy, które odbywały się na tej ziemi setki lat temu!

Osoby wcielające się w rycerzy pojawiają się w Krośnie Odrzańskim nie tylko w okresie, w którym trwa Turniej Rycerski. Już w ten weekend będzie można znów spotkać się z ludźmi, których pasją są rekonstrukcje historyczne.

– W związku z zaczynającym się sezonem, zapraszamy wszystkie osoby pasjonujące się rekonstrukcją wczesnośredniowieczną do wstępowania do naszej wesołej drużyny. Będzie można nas zobaczyć i porozmawiać w najbliższy weekend, tj. 4-5 marca na Zamku Piastowskim w Krośnie Odrzańskim – informuje Centrum Artystyczno-Kulturalne „Zamek” w Krośnie Odrzańskim.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
7 ° C
7.7 °
6.6 °
85 %
2.2kmh
100 %
czw.
14 °
pt.
12 °
sob.
9 °
niedz.
7 °
pon.
0 °

NAJPOPULARNIEJSZE