sobota, 10 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieŚlisko na drogach. Seria kolizji w Krośnie, Gubinie i okolicy

Ślisko na drogach. Seria kolizji w Krośnie, Gubinie i okolicy

Atak zimy sprawił, że na drogach znów stało się niebezpiecznie. Policjanci zalecają szczególną ostrożność za kółkiem, bo doszło już do kilku kolizji…

W czwartek (20 stycznia) warunki pogodowe zaskoczyły wielu kierowców. Niskie temperatury powietrza sprawiły, że nawierzchnia jezdni była oblodzona i powstały utrudnienia. Doszło także do kilku zdarzeń drogowych…

– Pierwsze zgłoszenia o trudnościach na jakie napotkali w czwartek (20 stycznia) kierowcy, otrzymaliśmy po godzinie 7.00 – informuje podkom. Justyna Kulka z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim. – W Osiecznicy, kierujący volvo stojąc na wzniesieniu drogi, z uwagi na bardzo duże oblodzenie jezdni nie był w stanie zjechać z górki, z kolei w Krośnie Odrzańskim, kierowca ciężarówki z tych samych powodów nie mógł podjechać pod górkę na ulicy Poznańskiej.

W Gronowie (gmina Dąbie) doszło do zderzenia się pojazdów. – Jak wynika z ustaleń kierujący citroenem nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze w wyniku czego najechał na tył poprzedzającego go samochodu marki Renault – wyjaśnia J. Kulka.

Natomiast około 10.00 na drodze między miejscowościami Dychów–Bobrowice doszło do dachowania pojazdu. W tym przypadku, jak podaje policja, kierujący oplem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego wpadł w poślizg i po wpadnięciu do rowu dachował.

– Mężczyzna został zabrany do szpitala, gdzie po badaniach stwierdzono obrażenia ciała poniżej dni 7, czyli zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja – mówi J. Kulka.

Do kolejnego zdarzenia doszło po godzinie 14.00 w Gubinie. Kierujący peugeotem wjeżdżając na skrzyżowanie o ruchu okrężnym nie ustąpił pierwszenstwa kierowcy bmw, znajdującemu się na rondzie, doprowadzając do zderzenia się pojazdów.

– Ostatnie zgłoszenie jakie otrzymaliśmy tego dnia było po godzinie 17.00 – przyznaje Kulka. – Wówczas doszło do kolizji pojazdu marki Seat ze zwierzyną leśną, która to na ulicy Kresowej w Gubinie, wtargnęła na jezdnię uderzając w bok samochodu. Sarny po zdarzeniu uciekły, a kierujący pozostał z zarysowaniami na drzwiach auta.

Policja przestrzega – Kierowco, mając powyższe zdarzenia na uwadze, pamiętaj:

  • Zawsze dostosuj prędkość do warunków panujących na drodze.
  • Wykonywane manewry powinny być płynne, a odległość od poprzedzającego pojazdu powinna być na tyle duża, żeby umożliwić w razie konieczności bezpieczne zatrzymanie się. Na autostradach i drogach ekspresowych minimalna odległość między pojazdami wynosi połowę prędkości którą jedziesz.
  • Na śliskiej nawierzchni szybkie zahamowanie jest niemożliwe, dlatego weź to pod uwagę podczas jazdy w trudnych warunkach.
  • Zadbaj o oczyszczenie pojazdu ze śniegu. Spadający śnieg z samochodu zagraża nie tylko innym kierowcom, ale także nam, zwłaszcza wtedy, gdy osunie się na przednią szybę, utrudniając w ten sposób widoczność.
  • Zadbaj o prawidłowy stan opon zimowych, które mają na celu szybsze i skuteczniejsze odprowadzanie wody i błota pośniegowego oraz zapewnienie lepszej przyczepności na śniegu.
  • Zadbaj o właściwe funkcjonowanie wycieraczek. Nieprawidłowo działające pióra wycieraczek, które rozmazują osad powstały na szybie, w znacznym stopniu zmniejszają przejrzystość przedniej szyby, a to z kolei może spowodować, że błędnie ocenimy sytuację panującą na drodze.
  • Podczas jazdy w terenach zalesionych zwracaj uwagę także na pobocze, na którym może znajdować się zwierzyna leśna. Pamiętaj, że w każdej chwili może ona wybiec przed jadący samochód.

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
0.4 ° C
0.4 °
-0.6 °
88 %
2.6kmh
96 %
sob.
1 °
niedz.
-1 °
pon.
-0 °
wt.
-2 °
śr.
-4 °

NAJPOPULARNIEJSZE