sobota, 23 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieStarosta Garczyński: Cyfryzacja usług postępuje

Starosta Garczyński: Cyfryzacja usług postępuje

Wielomiesięczne oczekiwanie na zasoby geodezyjne staje się już przeszłością. Powiat dokonuje zakupu sprzętu pomiarowego i komputerów, które usprawnią pracę Wydziału Geodezji. Pozyskał na to ponad 30 tys. zł

To kolejny krok w rozwoju i usprawnieniu funkcjonowania ważnego obszaru pracy Starostwa – a takim jest geodezja. Cyfryzacja zasobów geodezyjnych umożliwi uruchomienie kolejnych e-usług dostępnych 24h na dobę bez wychodzenia z domu – mówi Starosta Grzegorz Garczyński.

Z faktu cieszy się również radny Koalicji Ponad Podziałami, Andrzej Iwanicki, dla którego usprawnienie pracy geodezji było i jest priorytetem. Powiat za pozyskane pieniądze kupi sprzęt pomiarowy i informatyczny oraz oprogramowanie, niezbędne do zakładania i aktualizowania operatów ewidencji gruntów oraz prowadzenia spraw ochrony gruntów rolnych. Dotacji pochodzi ze środków Urzędu Marszałkowskiego, związanych z wyłączeniem gruntów rolnych z produkcji rolniczej.

Petenci korzystający z usług Wydziału Geodezji mogą jeszcze pamiętać nawet wielomiesięczne oczekiwanie na wyrysy, wypisy, czy też mapy. To już przeszłość – teraz wszystkie potrzebne, np. przy inwestycjach, dokumenty wydawane są szybko, w ciągu kilku, kilkunastu dni. W ostatnich czterech latach zaktualizowano mapy cyfrowe, wprowadzono nowy układ współrzędnych, zakupiono nowe oprogramowanie.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
13.2 ° C
13.3 °
11.8 °
93 %
2.4kmh
100 %
sob.
17 °
niedz.
20 °
pon.
23 °
wt.
25 °
śr.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE