piątek, 22 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieStarosta Garczyński: Takiego wyniku nie było nigdy, szpital wypracował zysk

Starosta Garczyński: Takiego wyniku nie było nigdy, szpital wypracował zysk

Historia Szpitala Powiatowego nie zna takiego przypadku – po raz pierwszy Zachodnie Centrum Medyczne wypracowało zysk. „Statek”, który tonął – zaczął płynąć z pełną prędkością. Rok 2022 zamknięto kwotą 2 milionów złotych na plusie

Początki Zachodniego Centrum Medycznego, które powstało w poprzedniej kadencji, w 2017 roku, były tragiczne. W pierwszym roku działalności wygenerowało straty ponad 4 miliony złotych, w kolejnym, 2018 roku ponad 3 miliony.

– 2 miliony złotych zysku w 2022 roku to jasny i wyraźny sygnał, że Szpital się rozwija i jest bardzo dobrze zarządzany – mówią radni Koalicji Ponad Podziałami. Koalicja w tej kadencji rządzi Powiatem. Stabilność kadry menadżerskiej także jest niespotykana. Od 5 lat Zachodnim Centrum Medycznym zarządza Jolanta Siwicka. Wcześniej, w ciągu kilkunastu miesięcy prezesi zmieniali się pięć razy. Starosta Grzegorz Garczyński podkreśla, że dzięki temu mamy rozwijającą się placówkę, zysk zostaje przeznaczany na inwestycje oraz spłatę długów.

Realizowany sukcesywnie plan przynosi efekty – w Gubinie i Krośnie Odrzańskim stacjonują nowe karetki pogotowia, rozpoczęły funkcjonowanie oddział wewnętrzny, oddział rehabilitacji, wkrótce pacjentów ZCM będzie diagnozować nowoczesny tomograf.

Szpital świadczy usługi wszystkim mieszkańcom Powiatu, wszystkich siedmiu Gmin – podkreśla Prezes Jolanta Siwicka. W ubiegłym roku pomocy udzielono ponad 27 tysięcy razy, na oddziałach, w poradniach oraz nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
14.3 ° C
14.9 °
13.8 °
94 %
2.5kmh
100 %
pt.
14 °
sob.
19 °
niedz.
20 °
pon.
22 °
wt.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE