piątek, 23 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieSzachownica i plac przy Poznańskiej zostaną zmodernizowane

Szachownica i plac przy Poznańskiej zostaną zmodernizowane

W ostatnich dniach w Urzędzie Miasta w Krośnie Odrzańskim podpisano umowę na rewitalizację dwóch miejsc – popularnej „szachownicy” oraz placu przy ulicy Poznańskiej.

Odnowa „Szachownicy”, czyli Skweru 4 Dywizji Zmechanizowanej nie jest nowym tematem. Pisaliśmy już o tym przedsięwzięciu w październiku zeszłego roku. Gmina Krosno Odrzańskie otrzymała blisko 4,5 mln zł na projekt „Rewitalizacja obszaru miejskiego wzdłuż ul. Poznańskiej w Krośnie Odrzańskim do skrzyżowania z ul. Kościuszki (centrum miasta, wzdłuż DK29)”. Środki pochodzą z Rządowego Funduszu „Polski Ład”.

Oprócz wspomnianej „szachownicy”, zmodernizowany zostanie również plac przy ulicy Poznańskiej, koło tzw. „tramwaju. Pojawią się nowe nasadzenia, ale przede wszystkim place zostaną przystosowane pod organizację różnego rodzaju wydarzeń.

– Chcemy, żeby te miejsca stały się bardziej przyjazne, jeśli chodzi o przygotowanie mniejszych imprez – mówi burmistrz Krosna Odrzańskiego, Marek Cebula.

W ostatnich dniach Urząd Miasta w Krośnie Odrzańskim podpisał umowę z wykonawcą na opisywane wcześniej zadanie. Oba place zmodernizuje firma Commercial Networks Service Tymczyszyn SP.K. Prace powinny rozpocząć się w najbliższych dniach. Wykonawca ma uporać się z inwestycją do końca 2023 roku, ale jest szansa na to, że zostanie ona zrealizowana wcześniej.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
9.1 ° C
9.3 °
8.8 °
70 %
4.3kmh
99 %
pt.
9 °
sob.
10 °
niedz.
10 °
pon.
11 °
wt.
12 °

NAJPOPULARNIEJSZE