czwartek, 2 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieTęcza nie potyka się i utrzymuje się na drugim miejscu

Tęcza nie potyka się i utrzymuje się na drugim miejscu

Tęcza-Homanit Krosno Odrzańskie wygrała kolejne spotkanie i utrzymuje się na drugim miejscu w tabeli zielonogórskiej okręgówki, które na koniec sezonu da awans do IV ligi.

Zostały już tylko dwa kroki do awansu! Tęcza-Homanit Krosno Odrzańskie po ostatniej kolejce utrzymuje się na drugiej pozycji w tabeli Jako klasy okręgowej (grupa Zielona Góra), które daje promocję na wyższy poziom rozgrywek – do IV ligi.

Tęcza w niedzielę (5 czerwca) na wyjeździe walczyła z Unią Kunice (Żary) i potwierdziła swoją dobrą formę. Od pierwszych minut Multicolores naciskali na gospodarzy. Przyniosło to efekt już w 18 minucie, kiedy Mariusz Wolbaum dograł do Mateusza Hałambca, a ten otworzył wynik spotkania. 10 minut później było już 2:0 dla Tęczy, autorem trafienia był Szymon Późniak. Piłkarze Unii nie poddawali się i zdołali odpowiedzieć w 41 minucie. Wynik do przerwy – 2:1 na korzyść krośnieńskiej ekipy.

W drugiej połowie było jeszcze więcej bramek! Strzelanie zaczęło się w 57 minucie. Tęcza podwyższyła prowadzenie na 3:1 za sprawą Pawła Cierecha. Tęcza wykorzystała wtedy moment dominacji, bo dwie minuty później było już 4:1. Ponownie bramkarza miejscowych pokonał Paweł Cierech. Bramkę na 5:1 trafił Mariusz Wolbaum w 71 minucie. W tej akcji Mateusz Hałambiec zanotował asystę, tym samym odwdzięczając się Mariuszowi za ostatnie podanie przy pierwszej bramce. Wiadomo już było, że Tęcza wygra to spotkanie i może zabrakło trochę koncentracji, ponieważ Multicolores stracili drugą bramkę w 79 minucie. Ostatnie słowo mieli jednak przyjezdni, którzy w doliczonym czasie gry ustalili wynik spotkania na 6:2 za sprawą trafienia Kamila Markiewicza.

Tęcza uzbierała do tej pory 56 punktów i utrzymuje się na drugim miejscu w tabeli zielonogórskiej okręgówki. Wciąż jednak czują oddech rywali, którzy też walczą o awans do IV ligi – chodzi o Budowlanych Lubsko i Pogoń Przyborów – obie ekipy wygrały swoje spotkania i mają tylko punkt mniej od Tęczy. Krośnianie nie mogą odpuszczać. Możliwe, że do awansu będą potrzebne dwa zwycięstwa w ostatnich dwóch meczach sezonu.

Tęcza w najbliższej kolejce zmierzy się z Dozametem Nowa Sól (7 miejsce) na stadionie w Krośnie Odrzańskim. Natomiast na zakończenie sezonu czeka ich mecz wyjazdowy przeciwko LZS Górzyn (12 miejsce). Pogoń Przyborów zagra z Unią Kunice (11 miejsce) i Dozamet Nowa Sól (7 miejsce), a Budowlani Lubsko z ŁKS Łęknica (5 miejsce) i Unią Kunice (11 miejsce). Drużyny walczące o awans mają rywali o podobnej klasie. Trzymamy kciuki za to, aby Tęcza obroniła miejsce premiowane awansem.