piątek, 29 marca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieTęcza rozgromiła LZS Górzyn aż 8:2!

Tęcza rozgromiła LZS Górzyn aż 8:2!

Co za zwycięstwo Tęczy-Homanit Krosno Odrzańskie! W sobotę (15 października) na własnym stadionie rozgromili LZS Górzyn aż 8:2!

To już czwarte zwycięstwo z rzędu Tęczy w Jako klasie okręgowej (grupa Zielona Góra). Multicolores są niepokonani od początku września i okazałym zwycięstwem w ostatniej kolejce nad LZS Górzyn wysłali sygnał do całej ligi.

Tęcza mogła poczuć się jak Bayern Monachium w pamiętnym meczu Ligi Mistrzów z FC Barceloną, w której niemiecka ekipa wygrała aż 8:2. Takim samym wynikiem skończyło się sobotnie spotkanie w Krośnie Odrzańskim. W obecnej formie krośnianie wydają się być jednym z faworytów do awansu do IV ligi.

15 października to szczególna data dla Tęczy-Homanit Krosno Odrzańskie. Tego dnia, rok temu zmarł wieloletni prezes klubu Grzegorz Walczak (jego obowiązki przejął jego syn, Tomasz Walczak). Krośnieńska drużyna na boisku uczciła jego pamięć, notując fantastyczny wynik.

Strzelanie zaczęło się już w 4 minucie. Wynik spotkania otworzył Marcin Piec. W pierwszej połowie padły jeszcze dwie bramki autorstwa Mateusza Hałambca (w 24 i 33 minucie), ale Tęcza nie przestała strzelać w drugiej połowie. Wręcz przeciwnie, jeszcze bardziej się rozkręciła.

Hałambiec skompletował hat-trick w 58 minucie. 10 minut później kolejną bramkę dołożył Marcin Piec i było już 5:0! Ten wynik nie utrzymał się zbyt długo, bo już w następnej akcji Tęcza dopisała na swoje konto kolejne trafienie. Na listę strzelców wpisał się Paweł Cierech. Później w szeregi gospodarzy wkradło się trochę rozluźnienia i LZS Górzyn zdołał strzelić dwie bramki, ale to tylko pobudziło Multicolores do zdobywania kolejnych goli. W 79 minucie do siatki trafił Kamil Adamów, a minutę później wynik spotkania ustalił zmiennik Marcina Pieca – Hubert Bujda. Mecz zakończył się wynikiem 8:2.

To zwycięstwo sprawiło, że Tęcza wskoczyła na drugie miejsce w tabeli zielonogórskiej okręgówki, które na koniec sezonu daje awans do IV ligi. Możliwe jednak, że pozycję okupuje tylko chwilowo, ponieważ przed nami niedzielne mecze 10. kolejki Jako klasy okręgowej. Najważniejsze jednak, że Tęcza ciągle wygrywa i naciska na rywali z wyższych pozycji. Trzymamy kciuki, aby utrzymali tę formę!