czwartek, 28 marca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieTęcza urwała punkty liderowi okręgówki!

Tęcza urwała punkty liderowi okręgówki!

W sobotę (17 września) Tęcza-Homanit Krosno Odrzańskie mierzyła się z liderem Jako klasy okręgowej (grupa Zielona Góra) – Stalą Jasień. Multicolores zdołali zremisować!

Mało kto dawał jakiekolwiek szanse na punkty Tęczy w starciu ze Stalą Jasień, która w pięciu kolejkach wygrała wszystkie swoje mecze i straciła w nich tylko jedną bramkę. Choć krośnieńska drużyna od początku sezonu nie prezentuje najwyższej formy, to ta zdołała się postawić faworytowi.

Z drugiej strony we wcześniejszych spotkaniach przeciwko Stali Jasień, to zwykle Tęczowi wychodzili zwycięsko. Raz Multicolores wyeliminowali Stal w rozgrywkach o Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim.

Tęcza świetnie zaczęła spotkanie, wykorzystując rzut z autu, do którego dopadł Marcin Piec i w 7 minucie wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Później to głównie lider zielonogórskiej okręgówki naciskał na miejscowych, jednak w bramce Multicolores świetnie spisywał się Błażej Trelewski, który kilkukrotnie ratował swój zespół przed stratą bramki.

W drugiej połowie gospodarze ponownie zaczęli dochodzić do głosu. Wydawało się, że drugą połowę Tęcza też zaczęła od mocnego uderzenia, bo w 53 minucie piłka wpadła do bramki Stali, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną. Kilka minut później dogodną sytuację do zdobycia bramki miał Marcin Piec, ale zatrzymał go bramkarz Stali. Wydawało się, że zdobycie bramki przez gospodarzy jest nieuniknione, ale wystarczył jeden błąd, który wykorzystał w 71 minucie Bartosz Konieczny i było 1:1. Jakby tego było mało, to kilka minut później z boiska wyleciał Przemysław Maciąg, który obejrzał drugą żółtą kartkę. Choć Tęcza grała w osłabieniu, to miała jeszcze swoje szanse na wygranie spotkania. W doliczonym czasie gry Marcin Piec znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale posłał piłkę obok bramki. Później było jeszcze zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym, po którym Tęcza mogła wyjść na prowadzenie, ale zabrakło szczęścia. Mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Tęcza po sześciu kolejkach znajduje się na 8 miejscu zielonogórskiej okręgówki z dorobkiem 8 punktów (2 zwycięstwa, 2 remisy, 2 porażki). Kolejny mecz ligowy Multicolores zagrają przeciw drużynie Dozamet Nowa Sól. Tęcza rozpoczyna również zmagania w Pucharze Polski na szczeblu województwa lubuskiego. W środę – 21 września – Tęcza-Homanit Krosno Odrzańskie powalczy o awans do kolejnej rundy z IV-ligową Koroną Kożuchów. Mecz odbędzie się na stadionie OSiR. Początek o godz. 16.30.