czwartek, 28 marca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieTęcza z kolejnym zwycięstwem!

Tęcza z kolejnym zwycięstwem!

Tęcza-Homanit Krosno Odrzańskie wygrywa z Zorzą Ochla (2:1) i utrzymuje drugie miejsce w tabeli Jako klasy okręgowej z delikatną przewagą.

Tęcza pozostaje niepokonana od 4. kolejki Jako klasy okręgowej (grupa Zielona Góra). W ostatnim meczu na stadionie w Krośnie Odrzańskim, Multicolores zdołali wygrać z Zorzą Ochla (2:1) po trudnym spotkaniu.

Wszystkie bramki w spotkaniu padły w drugiej połowie. Tęcza miała nie lada przeprawę, aby zdobyć 3 punkty, ponieważ w 55 minucie goście z Ochli objęli prowadzenie. Po dość niemrawej obronie piłka, po strzale z dystansu, wpadła do siatki, obok interweniującego Błażeja Trelewskiego.

Chwilę później, bo dosłownie w ciągu trzech minut, Tęcza doprowadziła do wyrównania. Z rzutu rożnego dośrodkował piłkę Paweł Cierech, a piłkę do bramki uderzeniem głową skierował Bartosz Piec. W 78 minucie padła bramka na wagę zwycięstwa. Tym razem Paweł Cierech dośrodkował piłkę w pole karne „z gry”, a do futbolówki przed bramkarzem Zorzy dopadł Mateusz Hałambiec i trafił na 2:1.

Dzięki temu zwycięstwu Tęcza-Homanit Krosno Odrzańskie wciąż znajduje się na drugim miejscu w tabeli z dorobkiem 30 punktów i zachowuje delikatną przewagę nad grupą pościgową (Dozamet Nowa Sól, Victoria Szczaniec i Błękitni Ołobok mają po 26 punktów). Liderem zielonogórskiej klasy okręgowej pozostaje Stal Jasień z 35 punktami na koncie.

W ostatnim spotkaniu w tym roku Tęczę-Homanit Krosno Odrzańskie czeka trudny wyjazd. Krośnianie zmierzą się ze znajdującą się na 6. miejscu tabeli okręgówki Sprotavią Szprotawa.