czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieTrener Tęczy zadowolony z rundy jesiennej

Trener Tęczy zadowolony z rundy jesiennej

Tęcza-Homanit Krosno Odrzańskie zakończyła zmagania w rundzie jesiennej zielonogórskiej klasy okręgowej. Trener krośnieńskiej drużyny, Maciej Kulikowski jest zadowolony z wyników.

Tęcza-Homanit Krosno Odrzańskie rundę jesienną zakończyła na drugim miejscu w tabeli zielonogórskiej klasy okręgowej. Do lidera traci 9 punktów, ale drugie miejsce również gwarantuje awans do IV ligi. W ostatniej kolejce Tęcza pewnie wygrała z Alfą Jaromirowice w derbach powiatu krośnieńskiego. Ponadto Multicolores w tym sezonie wygrali wszystkie mecze na własnym stadionie.

Trener Tęczy, Maciej Kulikowski podsumował rundę jesienną swojego zespołu w rozmowie z Radiem Zachód:

– Ta runda była bardzo udana z naszej strony – mówił. – Efekt końcowy, czyli nasze miejsce w tabeli nie jest przypadkiem. Na to wszystko złożyło się wiele czynników. Musieliśmy poprawić wiele obszarów w klubie oraz zespole. Nasz sposób grania uległ zmianie, przede wszystkim gra w defensywie i pewne zachowania w fazie obrony. Cieszy młodzież, która zadebiutowała. Roczniki 2008 i 2007 po raz pierwszy mieli okazję zagrać na boiskach okręgówki. We wprowadzeniu młodych zawodników pomogło utworzenie drugiego zespołu, który rywalizuje na poziomie B klasy, gdzie piłkarze zbierają potrzebne doświadczenie. W trakcie sezonu wypadło kilku doświadczonych zawodników, jak Paweł Cierech, Kamil Adamów, Radek Rakociński. Młodzież musiała wejść w ich buty i zrobiło to na tyle dobrze, że zespół funkcjonował na odpowiednim poziomie.

Trener Kulikowski dodał, że od 9. kolejki mecze Tęczy były nagrywane, co pozwoliło na lepszą analizę. – Dużo łatwiej było nam wyciągnąć odpowiednie wnioski i wdrożyć je w treningi – mówi Kulikowski.

– Wiemy, że to dopiero pierwsza runda i jeszcze dużo pracy przed nami. Jeśli utrzymamy taki poziom zaangażowania, to myślę, że w rundzie wiosennej również wszystko powinno być w porządku – dodał M. Kulikowski.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie małe
3.8 ° C
3.8 °
1.8 °
90 %
1.8kmh
35 %
śr.
4 °
czw.
10 °
pt.
7 °
sob.
6 °
niedz.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE