wtorek, 30 maja, 2023
Strona głównaWiadomościGubinTrwa akcja Zima 2022. Zwracajmy uwagę na bezdomnych

Trwa akcja Zima 2022. Zwracajmy uwagę na bezdomnych

Akcja Zima 2022 trwa. Policjanci proszą, aby mieszkańcy Krosna Odrzańskiego, Gubina i okolic zwracali uwagę na bezdomnych.

Trwa akcja „Zima 2022” w ramach której policjanci powiatu krośnieńskiego prowadzą działania zmierzające do zapobiegania zagrożeniom zdrowia i życia osób bezdomnych, samotnych i bezradnych.

– Mundurowi podczas służby kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne i udzielają potrzebującym informacji, w jakich placówkach będą mogli bezpiecznie przetrwać mrozy – informuje podkom. Justyna Kulka z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim.

Podczas kontroli policjanci zawracają także uwagę na osoby nietrzeźwe, które często ze względu na stan w jakim się znajdują, nie są świadomi, grożącego im niebezpieczeństwa. W sytuacji, gdy nie jest wymagana pomoc medyczna, osoby takie odwożone są do miejsca zamieszkania i przekazywane pod opiekę członkom rodziny, doprowadzone w celach opiekuńczych do pomieszczenia dla osób zatrzymanych lub doprowadzonych w celu wytrzeźwienia bądź izby wytrzeźwień.

– Warto pamiętać, że nie każda osoba leżąca na ziemi, czy ławce to osoba nietrzeźwa – podkreśla J. Kulka. – Nie przechodźmy obojętnie. Wystarczy tylko chwila, żeby wezwać pomoc, dzwoniąc na numer 112. Funkcjonariusze reagują na każde zgłoszenie i niekiedy to właśnie Twój telefon może zadecydować o czyimś życiu. W tym trudnym okresie nie zapomnijmy o osobach samotnie zamieszkujących. Warto zainteresować się w jakich warunkach żyje sąsiad i czy nic nie zagraża jego życiu bądź zdrowiu.

Policjanci identyfikując takie osoby rozmawiają z nimi o możliwościach i zakresie udzielenia im pomocy, a także niezwłocznie przekazują informację do ośrodka pomocy społecznej.

Przypominamy, że na terenie Gubina funkcjonuje:

  • noclegownia dla Osób Bezdomnych prowadzona przez Żarską Spółdzielnię Socjalną i mieści się ona przy ulicy Gdańskiej 17, czynna w godzinach 18:00 – 8:00, można także otrzymać suchy prowiant;
  • jadłodajnia ulica Królewska 1, telefon 68 359 44 01, w której w godzinach 10.30 – 12.30 otrzymamy ciepły posiłek.

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
10.9 ° C
12.1 °
10.9 °
63 %
2.1kmh
99 %
wt.
21 °
śr.
24 °
czw.
23 °
pt.
19 °
sob.
17 °

NAJPOPULARNIEJSZE