wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieTrzy kroki do awansu do IV ligi

Trzy kroki do awansu do IV ligi

Tęcza-Homanit Krosno Odrzańskie pewnie wygrała z ŁKS Łęknica 3:0 i utrzymuje się na miejscu premiowanym awansem do IV ligi.

Po ostatnich spotkaniach Tęczy przeciwko ŁKS Łęknica można było spodziewać się zaciętego pojedynku. Nie tym razem. Krośnianie grając na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji pewnie rozprawili się z przyjezdnymi.

Już w 5 minucie podyktowany został rzut karny dla Multicolores. Jedenastkę wykorzystał Mateusz Hałambiec. Piłkarzy Tęczy nie interesowała jednak obrona wyniku. Miejscowi starali się dalej napierać na rywali, aby podwyższyć swoje prowadzenie. Kamil Adamów i Klaudiusz Krzal kilka razy sprawdzili czujność bramkarza ŁKS Łęknica, jednak wynik 1:0 utrzymał się do przerwy.

Krośnianie mieli piorunujący początek meczu i tak samo rozpoczęli też drugą połowę. Bramka padła sześć minut po ponownym wejściu zawodników na boisko. W 51 minucie na listę strzelców wpisał się Paweł Cierech. Ten sam zawodnik w 62 minucie ustalił wynik spotkania na 3:0. Teoretycznie jedno z trudniejszych spotkań zakończyło się pewnym zwycięstwem Tęczy.

Dzięki temu wynikowi Tęcza utrzymuje się na drugim miejscu Jako klasy okręgowej (grupa Zielona Góra) z dorobkiem 53 punktów, jednak grupa pościgowa nie odpuszcza. Swoje mecze wygrali również Pogoń Przyborów i Budowlani Lubsko, którzy mają tylko oczko mniej od Tęczy, więc krośnianie nie mogą pozwolić sobie na potknięcie, jeśli chcą awansować.